Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN ÖZCAN BAHÇELİEVLER VE BORAZANLAR MAHALLESİ’NDE

BAŞKAN ÖZCAN BAHÇELİEVLER VE BORAZANLAR MAHALLESİ’NDE
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mahallelerde gerçekleştirdiği inceleme gezilerine devam ediyor. Mahallelerdeki eksiklikleri ve ihtiyaçları muhtarlarla birlikte gezerek yerinde gören Başkan Özcan, son olarak Bahçelievler ve Borazanlar Mahallelerini mahalle muhtarları ile birlikte sokak sokak gezdi.


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 43 mahallenin sorunlarını yerinde görmek için başlattığı inceleme gezilerine Bahçelievler ve Borazanlar Mahalleleri ile devam etti.

“TOPLANTIDA KAĞIT ÜZERİNDE GÖRÜYORUZ AMA YERİNDE İNCELEMEK ÇOK DAHA VERİMLİ”

İnceleme gezilerine ilk olarak Bahçelievler Mahallesi’nden başlayan Başkan Özcan, mahalle muhtarı Selma Hancıoğlu ile birlikte hemen hemen tüm mahalleyi dolaştı. Gezinin sonunda, Bahçelievler Mahallesi’nin eski günlerine dönmesi için çalışmalar yapacaklarını da belirten Özcan; “Bugün Bolumuzun en eski ve en köklü mahallelerinden birisi olan Bahçelievler Mahallesi’ndeyiz. Muhtarımız zaten tecrübeli bir muhtar ve uzun zamandır bu mahallenin muhtarlığını yapıyor. Dolayısıyla mahallenin tüm sorunlarına da hakim birisi kendisi. Tabi yaptığımız muhtarlar toplantısında muhtarlarımız bize isteklerini, eksiklerini kağıt üzerinde gösterip anlatıyorlardı ama yerinde görelim diye bu inceleme gezilerine başladık. Bahçelievler Mahallesi Bolu’nun uzun zamandır ihmal edilen mahallelerinden birisi. Neredeyse 15 senedir bu mahalleye ne alt yapı ne de üst yapı anlamında hiçbir şey yapılmamıştı. Bu mahallemizi tekrar eski günlerindeki gibi güzel bir mahalle yapmak için çalışmalarımızı başlatacağız” dedi.

“SORUNLARI YERİNDE GÖRDÜK”

Başkan Özcan daha sonra Borazanlar Mahallesi Muhtarı Şevki Gündüz ile birlikte Borazanlar Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Eski cezaevi alanı başta olmak üzere mahalledeki sorunlu çoğu bölgeyi muhtar ile birlikte yerinde inceleyen Başkan Özcan; “Bahçelievler Mahallesi’nin ardından Borazanlar Mahallesi’ni de değerli muhtar abimiz Şevki Gündüz ile birlikte sokak sokak dolaştık. Sorunları yerinde gördük ve muhtarımız da sağ olsun bizlere tek tek her sıkıntıyı gösterdi. Kendisi de mahallesinin tüm sorunlarına hakim tecrübeli bir muhtarımız. Burası Bolu’nun merkezi haline geldi ama iç adalarda çok problemli kesimler var. Biz buraları da önümüzdeki günlerde çalışma planımıza alıp bir an önce bu yıl bitirebildiğimiz kadarını bitireceğiz” diye konuştu.

Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Selma Hancıoğlu ve Borazanlar Mahallesi Muhtarı Şevki Gündüz’de başkan Özcan’a gerçekleştirdiği bu inceleme gezilerinden dolayı teşekkür etti.

Etiketler: bolu haberler