Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN ÖZCAN, AHMET HAKAN’I ELEŞTİRDİ

BAŞKAN ÖZCAN, AHMET HAKAN’I ELEŞTİRDİ
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gazeteci Ahmet Hakan’ın Taliban’la ilgili ifadelerine, “O kadar cesursan sen git Kabile yerleş, Taliban senden korksun civanım delikanlım” diyerek yanıt verdi.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, köşe yazısında Afganistan’dan gelen yabancı uyruklularla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Hakan yazısında Türkiye’de bazı vatandaşlarında, “Talibanlaşmak”tan korktuğunu ifade ederken, bu korkunun yersiz olduğunu belirtti.

“YAŞADIĞINIZ HAYAT, ONLARIN HAYATINI HALLAÇ PAMUĞU GİBİ DAĞITIR”

Türk halkının yaşadığı hayatın Afganistan’dan gelen yabancı uyrukların yaşantısını değiştireceğini belirten Hakan, Türk halkının yaşantısının değişmeyeceğini iğneleyici kelimelerle anlattı. Hakan, “Afgan mültecilerin Türkiye’ye gelme endişesi üzerine… Bizim memlekette bazıları, ‘Taliban kafalı tipler geliyor, eyvah bunlar bizi Talibanlaştıracak’ diye telaşlanıyorlar. Ben hayatımda bu kadar özgüvensiz bir yaklaşım görmedim. Taliban korksun, biz niye korkuyoruz ki! Afganistan’dan buraya gelenlerin tümü Taliban zihniyetli olsa bile bir şey olmaz. Olsa olsa şöyle şeyler olur: Önce gizli sonra açıktan Aleyna Tilki dinlerler. Başlangıçta bir iki mırın kırın etseler de kafelere falan dadanırlar. Burkayı yumuşatıp başörtüsüne doğru yol alırlar. Nargile içip keyif yaparlar. Abdi İpekçi Caddesi’nde turlamaya özenirler. Selfie çektirmeye merak sararlar. Sizin yaşadığınız hayat, onların yaşadıkları hayatı hallaç pamuğu gibi dağıtır yani. Onlar korksun. Siz niye korkuyorsunuz ki?” ifadelerine yer verdi.

“TALİBAN SENDEN KORKSUN CİVANIM DELİKANLIM”

Hakan’ın bu ifadelerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Özcan, “Duayen gazeteci Ahmet Hakan:) Madem talibandan korkmuyorsun, al evine 3 taliban teröristini, grupça selfi çekip Aleyna Tilki dinlersiniz. Yada O kadar cesursan sen git Kabile yerleş, Taliban senden korksun civanım delikanlım” kelimelerini kullandı.