Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN ÖZCAN’DAN STADYUM AÇIKLAMASI

BAŞKAN ÖZCAN’DAN STADYUM AÇIKLAMASI
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, BSTV’ye verdiği açıklamada, seçim vaatlerinden biri olan stadyum projesi ile ilgili ilk adımın atıldığını belirtti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçim vaatlerinden biri olan stadyum projesi ile ilgili olarak ilk adımı attı. Gençlik ve Spor Müdürlüğüne stadyum projesi için gerekli müracaatı yaptıklarını belirten Başkan Özcan, BSTV’ye proje hakkında açıklamalarda bulundu.

“TOP GENÇLİK SPOR BAKANLIĞINDA”

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, “Biz secim öncesinde şehir stadyumunu mevcut yerine yapacağız demiştik. Hatta değerli dostum Ak Partinin adayı Fatih Bey de aynı şeyi söylemişti. Mevcut yerine stat yapılmalıdır diye. Biz bu gün itibariyle Gençlik Spor Müdürlüğüne müracaatımızı yaptık. Dedik ki ‘Biz seçim öncesinde böyle bir söz vermiştik. Stadyum mevcut yerine yapılmasının doğru olur’ demiştik. Biz bu stadı yapmaya talibiz sizden tahsis istiyoruz. Çünkü yer Gençlik Spor Müdürlüğünün. Stadyum yapılmak ve işletilmek üzere kati tahsisinin bize yapılmasını istiyoruz dedik. Başka bir şey yapmamak şartıyla, güzel bir stat yapmak istiyoruz dedik. Artık bundan sonra top Gençlik Spor Bakanlığında hatta ben o konuda milletvekillerimizden ve bakan yardımcımızdan da tahsisin gerçekleşmesi için yardımcı olmalarını isteyeceğim” ifadelerini kullandı.

“2022’DE YAPIMINA BAŞLAMAK İSTİYORUZ”

İzin verilmesi durumunda hızlı bir şekilde projeye başlamak istediklerini belirten Özcan,“Alan projesi zaten seçim öncesinde hazırdı. Hızlı bir şekilde projeye başlayıp mümkün olurda izin verirlerse 2022’de artık bütün olarak mı yaparız, parça parça mı yaparız yapımına başlamak istiyoruz. Biz birkaç alternatifle gideriz tahsis yapılırsa. Bakanlığın ya da müdürlüğün uygun göreceği proje üzerinde mutabık kalırız. Ama önce yer tahsisinin bize yapılması gerekiyor” dedi.

“FENERBAHÇE USULÜ TRİBÜNDE YAPILABİLİR”

Stadyum konusunda Gençlik ve Spor Müdürlüğünde süresiz tahsis istediklerini söyleyen Başkan Özcan açıklamasında son olarak, “Biz lafımızın sözümüzün arkasındayız. Bize tahsisi yapsınlar biz ondan sonra kendi öz kaynaklarımızla yaparız veya sponsorlu olarak yaparız o bizim işimiz. Biz süresiz tahsis istedik onlar 49 yıllık yapabilirler, benim de bunu sesim çıkmaz.  Biz yaparsak görsel olarak da güzel bir stat yapmak istiyoruz. Tabi stadyum dediğinde öyle kolay olmuyor. Gerekirse Fenerbahçe usulü tribün tribünde yapılabilir. Bizim alternatifimiz olmadığı için bu sahayı son çalışmaya kadar kullanmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: bolu haberler