Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Başkan Karsu; Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’dir!

Başkan Karsu; Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’dir!
Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP'nin 97.kuruluş yıldönümünü kutlayarak; " Partimiz, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur" dedi.

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; "Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık mücadelesini yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kuruldu. Kapitülasyonlar sonucu emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesidir. Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi, kurucumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu ilkelerden asla taviz vermeden, bugün de, halkımız ve ülkemiz için, cumhuriyetimizin korunması, refahın artırılması için çalışıyoruz. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir. CHP Türkiye’dir!

 

 Halkın ve Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir!

 

CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle CHP’nin 97. kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutlar, partimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere partimizin bugünlere gelmesinde hizmeti geçen tüm genel başkanlarımıza Milli Kurtuluş Savaşı Kahramanı Merhum İsmet İnönü, Kıbrıs Fatihi Merhum Bülent Ecevit ile Deniz Baykal, Hikmet Çetin, Altan Öymen ve Kemal Kılıçdaroğlu’na minnet ve şükranlarımı sunarım.