Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAKANLARIN VERDİĞİ SÖZLER BOLU’YA VERİLMİŞ SÖZLERDİR”

BAKANLARIN VERDİĞİ SÖZLER BOLU’YA VERİLMİŞ SÖZLERDİR”
Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bakanların verdiği tüm sözlerin Bolu’ya verilmiş sözler olduğunu belirterek, “Bakan ‘hayırlı olsun’ dedi ama CHP’nin adayı ‘Sayın Bakanım şöyle bir söz vermiştiniz’ diyebilecek mi?” diye sordu. Diğer adaylara göre farkının burada ortaya çıkacağını vurgulayan Metin, Bolu halkı sayesinde önemli görevlerde bulunduğunu söyleyerek; “Benim Cumhurbaşkanıma, teşkilatıma ve Bolu halkıma borcum var. Halkımız bu borcu ödememe izin verir veya vermez tabi ki halkımızın kararıdır. Biz halkımızdan bu izni talep ediyoruz.” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, partisinin İl Genel Meclisi adayları tarafından düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Metin, bir basın mensubunun son bir ayda çok sayıda bakan geldiğini ve önemli vaatlerde bulunduklarını hatırlatması üzerine, Bakanlar tarafından verilen tüm sözlerin Bolu’ya verildiğini söyledi.

“BAKANLAR TALİMATI VERİR BÜROKRASİ YERİNE GETİRİR”

Verilen sözlerin takip edilerek, neticelendirilmesi gerektiğinin altını çizen Metin, “Bakanlar talimatı verir ama bu talimatı bürokrasi yerine getirir. Yani bunun hukuki süreçte bir yazışması, programı, bütçeleştirilmesi, ödeneği, bunların hepsi bir adımdır. Ancak icraat verilen sözü neticelendirmektir. Bakan ‘hayırlı olsun’ dedi ama CHP’nin adayı ‘Sayın Bakanım şöyle bir söz vermiştiniz.’ diyebilecek mi? İşte bizim farkımız, Fatih Metin’in farkı burada ortaya çıkacak” dedi.

“BAKANLARIN BOLU’YA GELİŞİ ÖNEMLİ”

Bakanların Bolu’yu ziyaret etmesinin önemli olduğunu vurgulayan Metin, “Bakanların Bolu’ya gelişi önemlidir. Çünkü hizmet iki kademelidir. Birincisi söz almaktır. Bu bizim görevimizdir. O sözü biz aldık, ondan sonra verilen sözün takibini yapıp hizmeti getirecek kişi belediye başkanı adayıdır. Bolu halkına sesleniyorum; o sözü CHP adayı mı getirir yoksa Cumhur İttifakı Adayı olarak ben mi yerine getiririm? Biz bunun sözünü almışız, keza CHP adayının da önünü açmışız. Ama asıl beceri ondan sonra” diye konuştu.

“O MECLİS KÜRSÜSÜNDEN BOŞ LAF EDERKEN BİZLER DOĞALGAZ GETİRMEKLE UĞRAŞIYORDUK”

“Hayatı boyunca bir lira ödenek sağlamamış, hayırlı bir tane çivi çakmamış, taş üstüne taş koymamış bir aday acaba bunların kendi kendine geleceğini mi zannediyor?” sözleriyle Özcan’ı eleştiren Metin, “Evet, öyle zannediyor. Vatandaşlarımız, hemşerilerimiz merak etmesin. İşte Fatih Metin farkı işte burada devreye girecek. Biz Ankara’da Bolu’yu 4 yıl milletvekili ve 7 yıl bakan yardımcısı olarak temsil ederken boş durmadık. Kapı kapı gezdik. CHP’nin adayı meclis kürsüsünden boş laf ederken bizler Bolu’ya doğalgaz getirmekle, bizler Adliye Sarayı kazandırmakla, bizler Kapalı Spor Salonu yapmakla uğraşıyorduk. O kepçenin önünde şov yaparken biz Bolu Belediyesi’nin arkasından pazar yerine tünel yapmakla uğraşıyorduk. Bolu halkının da bunu bileceğini umuyorum” ifadesini kullandı.

Metin, 17 yılda Bolu halkı sayesinde önemli görevlerde bulunduğunu ve Bolu’ya borcunun olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Ben o birikimi hizmete dönüştürmek için bu göreve talibim. Ben makam mevki derdi olan biri değilim. Bizim vatandaşlarımıza borcumuz var. Ben buralara kendi kendime veya çok özel bir insan olduğum için gelmedim. Ben bu makamlara fırsat verilerek geldim. Bu fırsatı da Sayın Cumhurbaşkanımız, teşkilatımız ve halkımız verdi. Benim Cumhurbaşkanıma, teşkilatıma ve Bolu halkıma borcum var. Halkımız bu borcu ödememe izin verir veya vermez tabi ki halkımızın kararıdır. Cumhurbaşkanımız izin verdi, teşkilatımız izin verdi, şimdi geldi Bolu halkının iznine. Asıl izin bu. Biz halkımızdan bu izni talep ediyoruz.”

 “BOLU İÇİN NE YAPTIN?”

Fatih Metin son olarak CHP’li Özcan’a geçmişte yaptığı çağrıyı yineledi. Özcan’dan Bolu’ya kazandırdıklarını açıklamasını isteyen Metin, “CHP adayına da Bolulu bir seçmen olarak bir kez daha sesleniyorum; Bolu için ne yaptın? Taş üstüne taşın, iş üstüne işin var mı?  Bolu’nun faydasına çaktığın tek bir çivi varsa açıkla” dedi.