Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAKAN URALOĞLU, YENİ OTOBANIN GÜZERGÂHINI AÇIKLADI

BAKAN URALOĞLU, YENİ OTOBANIN GÜZERGÂHINI AÇIKLADI
(Haber: Oğuzhan EKE) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yeni otobana ilişkin, “Ankara'dan başlayıp Nallıhan-Göynük-Akyazı üzerinden Kuzey Marmara Otoyolu ile buluşmuş olacak” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TRT Haber’e son projeler hakkında bilgi verdi. Bakan Uroğlu’nun değindi projeler arasında Ankara – İstanbul arasına yapılacak yeni otoban da vardı. Bolu’nun güneybatısından geçecek yeni otoban ile Kuzey Marmara Otoyolu Ankara’ya bağlanacak.

Bolu’dan geçen D-100 karayolu ile TEM Otoyolu’nun artık yeterli gelmediğini aktaran Uroğlu, “Ankara'dan başlayıp Nallıhan-Göynük-Akyazı üzerinden Kuzey Marmara Otoyolu ile buluşmuş olacak. Dolayısıyla biz sadece iki il arasındaki ulaşımı değil orta koridorda bulunan Türkiye'nin bu anlamdaki elini de güçlendirmiş olacağız. Ankara ile İstanbul arasında şu anda devlet yolumuz var. Bu halen hizmet ediyor. Ayrıca bir otoyolumuz var Bolu Dağı'ndan da geçen o hizmet ediyor. Bir ay süredir Bolu Dağı'nda geçen yıl meydana gelen bir heyelandan dolayı Ankara-İstanbul arasını ulaşıma kapatmıştık. Önümüzdeki günlerde orayı açacağız. Artık bu yollar yeterli gelmiyor. Araç sahipliği 28 milyonlara ulaştı. Yeni yollara ihtiyacımız var kapasitemiz orada da dolmak üzere. Dolayısıyla biz orada yeni bir otoyol planlayıp yapımını da gerçekleştirerek kapasite dolduğu zaman alternatif bir kapasiteyi de hizmete sunmuş olacağız” dedi.
Etiketler: bolu haberler