Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAİBÜ’LÜ ÖĞRENCİLERDEN OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ VİDEOLU ETKİNLİKLER

BAİBÜ’LÜ ÖĞRENCİLERDEN OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ VİDEOLU ETKİNLİKLER
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2 ve 3’üncü sınıf öğrencileri, pandemi nedeniyle daha çok evlerde vakit geçirilen bu dönemde, okul öncesi çocukların eğitim-öğretim faaliyetlerinden uzak kalmaması için, eğitici ve eğlenceli video etkinlikleri hazırlayarak yayınladılar.

Okul Öncesi eğitimi alan 110 öğretmen adayı öğrencimiz, danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Pelin Aksüt’ün yaptığı Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, “Pandemide Evde Kalalım, Haydi Birlikte Etkinliklerle Eğlenerek Öğrenelim” projesini hayata geçirdiler.

Okul öncesi çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sunmayı hedefleyen proje, pandemi nedeniyle daha çok evlerde vakit geçirmek zorunda kalan çocukların, ebeveynleri ile birlikte sıkılmadan, kolayca yapabilecekleri eğitici, yaratıcı ve eğlenceli etkinlikleri içeriyor.

Ebeveynlerin, okul öncesi çocukları için ev ortamında kolaylıkla hazırlayabilecekleri etkinliklerden oluşan videoların yer aldığı web sitesinde, “Oyun Evim”, “Evimizin Orkestrası” gibi sevilen pek çok etkinlik, ebeveynlerin ve çocukların erişimine açık bulunuyor.

Etiketler: bolu haberler