Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAİBÜ TEKNOFEST KARADENİZ’DE

BAİBÜ TEKNOFEST KARADENİZ’DE
Bu yıl beşincisi düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Karadeniz’e BAİBÜ’ de katılıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile tarafından düzenlenen TEKNOFEST Karadeniz, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda başladı. 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan organizasyona bölge halkı yoğun ilgi gösteriyor. Yerli üretimin ön plana çıktığı festivalde; Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayisi, savunma sanayisinde yerli ve milli üretimi yapılan uydular, insansız savaş araçları, helikopter ve diğer teknolojik ürünler sergileniyor.

REKTÖR ALİŞARLI ZİYARETÇİLERLE BİZZAT İLGİLENDİ

BAİBÜ  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, bilim ve teknoloji yarışmalarının gerçekleştirildiği TEKNOFEST Karadeniz’de açılan ve büyük ilgi gören Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi standında ziyaretçilerle bizzat ilgilendi. Alişarlı, Ayvaz Elektromobil’i inceleyen ziyaretçilere tasarım ekibi ile araç hakkında bilgiler aktardı.

AYVAZ’A ‘TANITIM VE YAYGINLAŞTIRMA’ ÖDÜLÜ

BAİBÜ standında sergilenen 2017 yılından bu yana TEKNOFEST Elektrikli Araç Yarışlarında BAİBÜ’yü başarıyla temsil eden Ayvaz Elektromobil ekibi, Elektromobil kategorisinde yapılan yarışlarda bu yıl ‘Tanıtım ve Yaygınlaştırma’ ödülü almaya hak kazandı.

BAİBÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. Rıfkı Terzioğlu danışmanlığında 25 kişilik Ayvaz ekibimiz, Makine Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinden oluşuyor.

Mekanik aksamının tamamı aracın ön kaputunda yer alan Ayvaz Elektromobil’in motor dahil olmak üzere motor sürücü, BYS, AKS ve fren sistemi yerli tasarım ve malzemeden oluşuyor.

BAİBÜ STANDINA BÜYÜK İLGİ

TEKNOFEST Karedeniz’de BAİBÜ, Ayvaz Elektromobil’in ekibi yanı sıra Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelinden oluşan ekip temsil ediyor. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni başarıyla temsil eden ekip, büyük ilgi gören stantta yarışmacıların ve teknoloji meraklılarının sorularını cevaplıyor.