Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAİBÜ DÜNYA’NIN BAŞARILI ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA YER ALDI

BAİBÜ DÜNYA’NIN BAŞARILI ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA YER ALDI
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), son yıllarda dünyanın saygın derecelendirme kuruluşlarının sıralama listelerinde sürekli yer alarak, sahip olduğu akademik başarısını tescilledi.

BAİBÜ, Times Higher Education (THE) tarafından 99 ülke ve bölgede, 2 bin 112 üniversiteyi değerlendirdiği. BAİBÜ, World University Rankings 2022 Sıralaması’nda, 1201+’de yer aldı. Üniversite, bu sıralamaya girebilen 66 Türk Üniversitesi arasında ise 26’ncı oldu.

REKTÖR ALİŞARLI’DAN TEBRİK VE TEŞEKKÜR

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, ulusal ve uluslararası üniversite performans sıralamalarında elde edilen başarılardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bu başarılarda emeği geçen tüm değerli akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, BAİBÜ ailesi adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kurumların dört alandaki performansını ölçerek; öğretim, araştırma, bilgi aktarımı ve uluslararası görünümüne göre puanların verildiği Times Higher Education’ın bu yılki sıralaması; 14,4 milyondan fazla araştırma yayınında, 108 milyondan fazla alıntı analizi ve dünya çapında yaklaşık 22 bin 000 bilim insanının anket cevaplarına göre 430 bin 000’den fazla veri işlenerek ortaya çıkarıldı.