Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Aylin Nazlıaka" Cumhuriyet Halk Partisi şiddetin son bulduğu adrestir"

Aylin Nazlıaka
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları'nın kadına yönelik şiddette farkındalık oluşturmak için başlattığı 'Yaşam Hak' projesi otobüsü Bolu'ya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve heyeti , Bolu Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın Toker ile partililer tarafından karşılandı. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka , Bolu Cumhuriyet Halk Parti'si İl Başkanlığı'nda konuşma yaptı. Aylin Nazlıaka " Kadın cinayetlerine dur demek için ve farkındalığı arttırmak için yola çıkmış olduğumuz yaşamak otobüsümüz ve o projemiz hakkında yapacağımız çalışmalara dair bilgi vermek için bir araya geldik. Cumhuriyet Halk Partisi şiddetin son bulduğu adrestir" dedi.


Haber: S.Sevgül Kaba

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve heyeti, kadına yönelik şiddette farkındalık oluşturmak için başlattığı 'Yaşam Hak' projesi otobüsü ile Bolu'ya geldi. Bolu Cumhuriyet Halk Parti'si İl Başkanlığı'nda konuşma yapan Aylin Nazlıaka, bu proje ile büyük bir yapılanma oluşturarak 81 il ve ilçe de kadın örgütleri ile birlikte çalıştıklarını , aslında devletin yapması gereken bir sorumluluğu onlara hatırlattığını belirtti. Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka "  Şiddet gören kadınlara ve istismara uğrayan çocuklara psikolojik danışmanlık desteği sunuyoruz. Özellikle Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu yerlere barınma ihtiyacını karışılıyoruz. Bu çalışımlarla 300'e  yakın  kadının hayatına dokunduk . Geçtiğimiz 97 gün içerisinde resmi verilere göre 129 kız kardeşimiz  hayattan koparıldı. Gün geçmiyor ki bir kız kardeşimizin yaşam hakkı  elinden alınmasın bizde zaten bu amaçla projemizi yaşam hak olarak kuruduk  Sloganımızda diyoruz ki' Yalnız değilsiniz biz varız' Çünkü biliyoruz ki şiddet gören kadınlar toplumdan bir süre sonra kendini izole ediyor ve değersiz hissediyor.  Onun için böyle bir sloganla yola çıktık dedik ki biz kadınlar  görünmez iplerle birbirimize bağlıyız. Cumhuriyet Halk Partisi şiddetin son bulduğu adrestir, tüm ötekileştirilenlerin sığınabileceği bir yuvadır ve  sessizlerin sesidir. " ifadelerinde bulundu.

YAĞMUR , ÇAMUR , PANDEMİ DEMEDEN KADINLARA HAKLARINI ANLATMAYI ÖNEMSİYORUZ

Başkan Aylin Nazlıaka"  Bu süreçte  ne kadar çok kişinin hayatına dokunursak  kadar anlamlı. 36 ilde proje tanıtım toplantıları düzenledi.  Ama bu yetmez  diyerek otobüsle yollara düştük. Pandemi , yağmur , çamur demeden bu ülkenin her toprağını karışlamayı ve tüm kadınlara haklarını anlatmayı çok önemsiyoruz.  Biz her ay başında bir çizelge yayınlıyoruz . Bu çizelge ile Türkiye genelinde ki tüm duruşmaları duyuruyoruz. . Sizlerden tek beklentimiz o duruşmalarda  bulunup kız kardeşlerimize destek olmanız . Bizim gittiğimiz duruşmalarda kravat taktı iyi hal indirimi hak etti  yok,  efendi durdu takım elbise  giydi diye iyi hal indirimi yok, yada kadına yönelik olarak  kırmızı ruj sürmüştü, kahkaha atmıştı gibi tahrik indirimleri yok, bu yüzden o duruşmalarda ki varlığınız önemli.  Kadınların en fazla  şiddete  uğradığı yer kendilerini en güvende hissettikleri evleri, en fazla şiddete uğradıkları bireyler en yakındaki erkekler , en fazla şiddete uğradıkları  dönem kendi hayatları ile ilgili  karar aldıkları zamandır." dedi

TEK ADAMIN ÜLKESİNDE YAŞADIĞIMIZI HATIRLATAN BU KARARI TANIMIYORUZ

Aylin Nazlıaka" İstanbul sözleşmesi bizim açımızdan büyük bir teminattı , bir cam simidiydi ve 1 temmuza kadar yasal süreç var o yüzden bir temmuza kadar yüreklerimizi birleştirerek ve mücadelemizi büyüterek  İstanbul Sözleşmesi'nin gerekliliğini  her alanda anlatarak AKP'ye  bir  kez daha geri adım attıracağımıza yürekten inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Parti'si kadın kolları olarak Danıştay'a  başvurumuzu yaptık ve Danıştay' dan çıkacak olan adil bir kararında elbette büyük bir merakla bekliyoruz. Biz bir kişinin  sabaha  karşı resmi gazetede yayınlanan ve adeta  bizi tek adam ülkesinde yaşadığımızı hatırlatan bu kararı tanımıyoruz ve tanımayacağız. İstanbul Sözleşmesi yaşatır." dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka  Eskişehir'den getirdiği ata tohumunu ,  Bolu Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları  Başkanı Zuhal Işın Toker'e ,  taktim etti. Bolu Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları  Başkanı Zuhal Işın Toker 'de Bolu'dan ata tohumunu , Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'ya  verdi.