Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ASRİAD’DAN AKGÜL’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

ASRİAD’DAN AKGÜL’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Asrın İş Adamları Derneği yönetim kurulu, MHP Bolu Milletvekili seçilen İsmail Akgül’ü ziyaret ederek “Bolu yüzyılı” projesini için destek isteyip başarılar diledi.

Haber: Servet Gökçek

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak’ın ev sahipliğinde bir araya gelen Milletvekili Akgül ve iş adamları Bolu’nun yüz yılını nasıl planlayabilecekleri konusunda fikir alış verişinde bulundular.

Ziyarette konuşan ASRİAD Bolu İl Başkanı Kadir Biçer, “Yeni dönem meclisimizde ilimizi temsil edecek vekillerimize hayırlı olsun ziyaretlerimize devam ediyoruz, bu kapsamda bizleri ağırlayan Sayın İl başkanı İlhan beye ve vekilimiz İsmail beye teşekkür ederiz.” diye konuştu.

“AMACIMIZ ÇOBAN ATEŞİ YAKARAK YETKİLİLERİ HAREKETE GEÇİRMEK “

Biçer, “Bizler Bolu’da yaşayan, üreten ve kazanan iş insanları olarak sorumluluk üstleniyoruz, şehrimizin geleceğini planlayarak sonraki nesillere daha yaşanabilir bir şehir bırakmak zorundayız. Ekonomimizi nitelikli büyüterek Ankara’dan bakıldığında talepleri dikkate alınacak, katma değer üreten tesisler oluşturmamız gerekiyor. Güney mahallelere kurulan işletmeler sonucu İlimiz dağınık sanayileşmenin tehdidi altında. Bu da Turizm kentine yakışmayacak ağır tonajlı araçların merkezde dolaşımına yol açmaktadır. Şehrimiz aynı zamanda Turizm kenti olduğundan ağır atık oluşturan otomotiv gibi sanayileşme yerine ileri teknoloji üretimini destekleyerek teşvik etmeliyiz. Arçelik Bolumuzun göz bebeğidir fakat rehavet oluşturarak alternatif arayışımızı engelliyor, benzer ileri teknoloji yatırımlarını Bolulular olarak kurmalı ya da şehrimize getirmeliyiz. Tabi öncesinde içinde meslek eğitim kampüslerinin, sosyal donatılarının, çalışanlara yerleşim yerlerini barındıran sanayi bölgesi belirlememiz gerekiyor, biz buna “Bolu Yüzyılı” projesi diyoruz. Amacımız bu konuda çoban ateşi yakarak yetkilileri harekete geçirmek. Bu kapsamda sayın vekilimizden destek bekler görevinde başarılar dileriz” dedi.

“BENİM VEKİLLİKTEN BAŞKA İŞİM YOK…”

Ziyaret için teşekkür eden MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, “Bireysel başarı elde edemeyiz, planlı programlı kolektif hareket etmeliyiz. Gelen her talebi, Bolu için her projeyi siyaset üstü değerlendireceğiz. Teşkilatımız olarak Bolu için faydalı her projede kazma kürek çalışmaya hazırız. Doğalgazı olmayan merkez mahallelerimiz var, emlak konusunda büyük sıkıntı varken bu yıl sadece 78 inşaat izni alınabilmiş, bu oran Düzce’de 1200 civarında, yani bir Düzce bir Gerede olamadık. Benim başka bir işim ve ticaretim yok, tüm enerjimi Gazi meclisimizde Bolu için harcayacağım, şehrimize değer katacak her girişimin arkasında olarak gerekirse bakanlıkların önünde sabahlamaya hazırım.  Tek gayemiz İlhan başkanımızın bizlere tavsiye ettiği gibi günün sonun da en az 5 vatandaşımızdan “Allah Razı olsun” sözünü duyabilmek. Çıktığımız bu yolda bizlere gösterdiğiniz desteğe teşekkür eder, işlerinizde bereketli kazançlar dilerim” ifadelerini kullandı.

CAM BASKI TABLO HEDİYE EDİLDİ

Ziyaretin ardından Asrın İş Adamları İl Başkanı İlhan Durak’a ve vekil İsmail Akgül’e 1074 yılında Bolu’yu ilk fetheden Aslahaddin temalı cam baskı tablo hediye ettiler.

Etiketler: bolu haberler