Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AŞILAMADA YENİ DÖNEM! SAĞLIK OCAĞI’NDA YAPILACAK

AŞILAMADA YENİ DÖNEM! SAĞLIK OCAĞI’NDA YAPILACAK
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Biontech aşısı uygulanmasına yönelik açıklamada bulundu.

Ülkemizde uygulanan iki tip koronavirüs aşısı var; Sinovac ve Biontech. Aşılarla ilgili önemli bir gelişme yaşandı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından haberi duyurdu.

Çin menşeili Sinovac aşısı ve Alman yapımı Biontech aşısı hakkında sık sık yeni gelişmeler yaşanıyor. Kısa bir zaman önce yapılan anlaşma ile birlikte milyonlarca doz Biontech aşısının ülkemize geleceği hakkında bilgisi vermişti. Fahrettin Koca “Türkiye’de aşı sorunu bitmiştir!” diyerek bu haberi aktararak müjdeyi duyurmuştu.

AİLE HEKİMLERİ ARTIK BIONTECH AŞISI VURABİLECEK

Twitter’dan yaptığı paylaşımda aşıya erişimde yeni kolaylıklar sağlandığını vurgulayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Aşıya erişimde yeni kolaylıklar var. Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE’NİN AŞI TEDARİĞİ

Çin’den gelen Sinovac aşılarında yaşanan tedarik sorununun ardından Sağlık Bakanlığı, Pfizer/BioNTech’le yeni alım anlaşması yaptı. Pfizer ve BioNTech’ten yapılan açıklamada, daha önce yapılan anlaşmayla kararlaştırılan 30 milyon dozun üzerine Türkiye’ye 30 milyon dozu opsiyonlu olmak üzere 90 milyon doz ilave aşı tedarik edileceği belirtildi. Açıklamada, toplamda 120 milyon doz aşının, 2021’de dağıtılmasının beklendiği kaydedildi.