Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AŞİL TENDONU KIRIĞI AMELİYATI YAPILAN HASTA TABURCU EDİLDİ

AŞİL TENDONU KIRIĞI AMELİYATI YAPILAN HASTA TABURCU EDİLDİ
Aşil tendonu kopması sonucu tedavi olmak için birçok hastaneye giden Zonguldak ve Ankara' da başvurduğu sağlık kuruluşlarında yapılan tedavilerle ağrısı ve şikayetleri geçmeyen Seyfettin Temelkuran şifayı Bolu’da buldu.

Özel Çağsu Hastanesi'nde gerçekleştirilen ameliyatla aşil tendonu kemiği kırığı ameliyatı olan 55 yaşındaki Seyfettin Temelkuran sağlığına kavuştu.

Aşil tendonu kopması yanı sıra kemiğinde kırılması çok nadir karşılaşılan bir durum olduğunu belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Bülent Ateş; “Hastanın şifayla taburcu olması ve memnuniyeti bizleri de çok mutlu etti” dedi.

Aşil Tendonu Nedir?

Ameliyatı gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Bülent Ateş yaptığı açıklamada; “Hastamız sağ ayak bileğinde ağrı, hareket kısıtlılığı ve basamama şikayeti ile bize başvurdu. Aşil tendonu topuğun üstünde yer alır ve baldır kaslarının birleşmesiyle oluşup topuk kemiğimize yapışır. Hastamız da bize geldiğinde tendon kopması yaklaşık 1 haftalıktı. Geldiğinde bastığı için alçısı kırılmış ve ayak dolaşımı biraz bozulmuş. Önce birkaç gün ayak dolaşımına yönelik tedavi yapıp daha sonra Aşil tendon için ameliyat önerdik hastamıza. Tendon kemikten koptuğu için yalnızca dikim işlemi bu ameliyatlarda olmuyor. Bu yüzden hastanın ayak tendonunu transfer edip kemiğine vida yardımıyla lipit ettik. Hastanemizde alınan tüm Covid-19 önlemleri ile ameliyat hazırlıkları tamamlanan hastamızı ameliyat ettik” ifadelerine yer verdi.

“Bu, çok nadir gerçekleştirilen bir operasyon”

Ameliyatın güzel geçtiğini ve hastanın sağlığına kavuştuğunu söyleyen Dr. Ateş, ameliyat sonrası ayağında alçı bulunan hastaya ayağa kalktıktan sonra özel kamalı ayakkabılar verileceğini ve yavaş yavaş ayak bileğini düz basabilecek hale geleceğini dile getirdi.

“Hastanemize ve doktorumuza güvenerek ameliyatımı oldum”

Seyfettin Temelkuran ise şöyle konuştu:“Zonguldak’ta şikayetlerimin artmasıyla üniversite hastanesine, daha sonra Ankara’daki bir hastaneye başvurdum. Pandemi nedeniyle Ankara’da ameliyatı olmak istemedim. Bolu Özel Çağsu Hastanesine geldim. Doktorumuz Bülent Ateş’e geldim. Hastanemize ve doktorumuza güvenerek ameliyatımı oldum. Şimdi Allah’ıma çok şükür iyiyim. Ağrılarım dindi. Doktoruma da çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


Etiketler: bolu haberler