Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

"Artık Ersan Türkoğlu benim açımdan CHP İl Başkanı değil Kemal Kılıçdaroğlu Sevenler Kulübü Derneği Başkanı’dır."

Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay’ın ‘yürüyüşün günlük giderinin 250 bin ile 300 bin arası olduğu konuşuluyor’ söylemine, basın toplantısında cevap veren Özcan, “Uğur Akbay’a boş konuşmasın” dedi.

Özcan, basın toplantısında konuştu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Değişim ve Adalet” yürüyüşünün ardından ilk basın toplantısı gerçekleştirdi. Yürüyüşü değerlendiren ve Kılıçdaroğlu’nu eleştirmeye devam eden Özcan, AK Parti Meclis üyesi Uğur Akbay’a da cevap verdi.

Yürüyüş sırasındaki giderlerin faturalarını paylaşacağını söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Kimlerden yardım almışım yürüyüş sırasında, ne kadarını kendim karşılamışım hepsini faturalarıyla birlikte şeffaf bir şekilde halkın huzuruna çıkacağım. Yakın arkadaşlarımdan aldığım destekler var. Kendi bütçemden karşıladıklarım var bunları fatura fatura göstereceğim. Üstelik Uğur Akbay boş boş konuşmasın Tayyip Erdoğan rahatsız olmuyor benim yürüyüşümden de Uğur Akbay’a ne oluyor onu anlamadım. Gitsin Tayyip Erdoğan’a şikayet etsin beni” şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanına sert sözler!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, delege seçimlerini iptal eden Ersan Türkoğlu’na yönelik olarak, “Baştakiler sorgusuz sualsiz il, ilçe başkanlarını atarsa bu küçük hadsiz de delege seçimlerini iptal eder” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Ankara’ya yaptığı “Değişim ve Adalet” yürüyüşünün ardından ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Yürüyüş yaptığı günlerde CHP Bolu İl Örgütü’nde gerçekleşen delege seçimlerinde İl Başkanı Ersan Türkoğlu’nun seçimleri iptal etmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Özcan, sert sözler söyledi.

“Işıkları erken söndürmeye alışmışlar”

Türkoğlu’nun delege seçimlerini iptal etmesine “küçük hadsiz” diyerek tepki gösteren Özcan, “Bir grup arkadaş sana karşı liste çıkarmış. Eze eze kazanmışlar. Şimdi delege seçimlerini iptal edecekmiş. Neden? Çünkü onunla yarışa girmişler. Ne hadlerineymiş. İmam cemaat ilişkisi gibi. Baştakiler sorgusuz sualsiz il, ilçe başkanlarını atarsa bu küçük hadsiz de delege seçimlerini iptal eder.

CHP’lilere sesleniyorum. Boşverin etsin. Sandık falan koyacağım derse de gitmeyin. Yeni milletvekiliyle birlikte otursun yazsın. Rifat abilerine mi sorarlar kime sorarlarsa 400 tane delege yazsınlar. O delegeler önce istedikleri ilçe başkanını seçsin. Sonra il başkanı olarak bunu tekrar seçsin. Ondan sonra Kılıçdaroğlu’nu çok seven 6 kişi buluyorlarsa Kılıçdaroğlu’na asker delege yazsınlar. Uğraşmaya gerek yok.

Üzüldüğüm sadece, biz bu partiyi yüzde 4.5’lardan aldık. Yüzde 53’le seçimi kazandık. Bugüne kadar AKP’ye eleştirdi yüksek sesle eleştirdiği duyulmuş. CHP’li belediye başkanına iftiralar atılırken bir tek açıklama yaptığını duydunuz mu? Çünkü bunlar maalesef sadece muhalefet etmeye alışmışlar. İktidara falan gelmek istemiyorlar. Bunlar seçim geceleri ışıkları erken söndürmeyi özlemişler. Kendi hallerine bırakıyorum. Ne halleri varsa görsünler.

Bunların karşısına liste çıkaranları disipline veriyorlar. Nedir bu? Bizim eleştirdiğimiz AKP ve MHP de bile bu yaşanmıyor. Bir çok arkadaşımı ihraç edecekler. Edin kardeşim. Zaten bu partiyi biz aldığımızda 300-500 üyesi vardı. Bu sayı 5 binlere kadar gelmişti. Tekrar oralara kadar düşersiniz. Artık Ersan Türkoğlu benim açımdan CHP İl Başkanı değil Kemal Kılıçdaroğlu Sevenler Kulübü Derneği Başkanı’dır. Ben öyle nitelendiriyorum” diye konuştu.