Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ARASTA PROJESİNİN YAPIMI DEVAM EDİYOR

ARASTA PROJESİNİN YAPIMI DEVAM EDİYOR
Gerede şehir merkezinde metruk halde iken; Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın girişimleri ve özel gayretleri ile 3000 M2’den 1000 M2’si kamulaştırılarak hayata geçirilen Arasta Projesinin iç ve dış kısmında çalışmalar devam ediyor.


Kitirler Mahallesi arasta bölgesinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış atıl vaziyette bulunan dükkânlar ve Kültür sitesi yıkılarak yerine şehir siluetine uygun tarihi görünümlü Toplam 2139 m² inşaat alanında bulunan arasta projesinde çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında; Binanın çatısı kapandı, dış cephenin sıvanması ile birlikte binanın içinde de ahşap doğrama kapılar, pencereler ve tavan başta olmak üzere sıva ve rötuş çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Projenin 2021 Yılı Eylül ayı gibi tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.

Arasta projesinin inşaatı tamamlandığında içerisinde; 12 adet dükkân, 6 adet ofis, 1adet kafeterya, 1 adet restoran, millet kıraathanesi, hanımlar lokali, yöresel ürün pazarı ve el sanatları ürün satış dükkânlarının yer alacağı proje bodrum artı 2 kat olup 2 bin 139 metre karelik bir ihtişamlı bir cazibe merkezi haline gelecek.

Çalışmaları yakinen takip eden Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Arasta inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Arasta inşaatımızın yanı başında bulunan Tarihi Kiliseli Han’da da çalışmalarda sona gelindi. Arasta ve Kiliseli Han’da çalışmaların tamamlanması ile birlikte şehrin merkezi eski siluetine uygun görüntüye kavuşacak.  Arasta projemiz; haftanın her günü faal bir şekilde yerli ve yabancı turistleri ağırlayacak. Hedefimiz bu yıl içerisinde Arasta’yı hizmete açmak” dedi.
Etiketler: bolu haberler