Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ANTİK STADİON TURİZME KAZANDIRILIYOR

ANTİK STADİON TURİZME KAZANDIRILIYOR
Bolu Valisi Erkan Kılıç, ilimiz merkezinde bulunan Roma Dönemine ait antik stadionun turizme kazandırılması için yerinde incelemelerde bulundu.

HABER: ASLI AKIŞ

Bolu’da Roma dönemine ait antik stadionun turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.

Büyükcami Mahallesinde 2008 yılında yapılan kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkan Roma dönemine ait antik stadionun turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı. Stadionda incelemelerde bulunan Vali Erkan Kılıç ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Kazı Başkanı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Davut Yiğitpaşa'dan stadionun tarihi ve kazı çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Müzesinde de incelemelerde bulunan Vali Kılıç, “Bolu; sahip olduğu tarihi, doğal, kültürel zenginlikleri ve bulunduğu coğrafi konumu itibariyle birçok alanda olduğu gibi Turizm alanında da yüksek bir potansiyele sahip” dedi.

Vali Kılıç, Bolu’nun ekonomisine katkı sağlamak için çalıştıklarını da belirterek;  “Bizler de ilimizin eşsiz güzelliklerini, zenginliklerini, tarihini, kültürünü dünyaya tanıtmak ve ilimizin ekonomisine katkı sağlamak için fikirler, projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bolumuz her şeyin en iyisine lâyık" şeklinde konuştu. 

Etiketler: bolu haberler