Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“AKP’NİN YARATTIĞI TÜRKİYE’NİN HALİNE ÜZÜLÜYORUM”

“AKP’NİN YARATTIĞI TÜRKİYE’NİN HALİNE ÜZÜLÜYORUM”
CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirerek çözüm önerilerini sıraladığı basın açıklamasının AKP Bolu il Başkanı Nurettin Doğanay’a büyük bir rahatsızlık verdiğini söyledi. Karsu; “Sayın Doğanay’ın “yok” dediği ekonomik kriz içten içe yurttaşlarımızı kemirmektedir. Bunu dile getirmenin neresi yanlıştır?” dedi.

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın kendisine yönelik ithamlarına cevap verdi. Karsu, CHP Genel Merkezi tarafından 81 ili kapsayan eş zamanlı açıklamanın esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirdiğini belirtti. Karsu; “Cuma günü 81 ildeki il başkanlarımızın bulundukları illerde eşzamanlı olarak yaptığı basın açıklaması daha kapsamlı ve nitelikli bir açıklamadır. Bunun masa başı siyasetle ne ilgisi vardır?” diye konuştu.

“FETÖ ACABA HANGİ İKTİDAR DÖNEMİNDE ALTIN DÖNEMİNİ YAŞAMIŞTIR?”

Başkan Karsu; “Sayın Doğanay tıpkı partisinin yöneticileri gibi kendisi gibi düşünmeyenleri FETÖ’cü ya da PKK sever ilan etmeyi bir kenara bırakıp ülkemizin sorunlarına saray mantığı yerine vatandaşın gözünden bakmalıdır. Eğer bakarsa ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır. Zamanında “hizmet hareketi” dedikleri FETÖ acaba hangi iktidar döneminde altın dönemini yaşamıştır? 2014 yılında Trabzon mitinginde “ Ne istediniz de vermedik, ne istediniz de alamadınız?”  diyen acaba hangi partinin genel başkanıdır? Sayın Doğanay, Youtube  kanalında partisinin ileri gelenlerinin Fettullah Gülen hakkındaki övgü dolu sözlerini bol bol dinleyebilir bu bizi ilgilendirmez. Bu ülkeye Tarikatların ve Cemaatlerin verdiği ve vereceği zararları yıllar öncesinden görerek Laikliği bu ülkeye armağan etmiş bir partinin il başkanı olarak Sayın Doğanay’ın bu iddialarına ancak güler geçerim” dedi.

“DEVLETİMİZİN KIRMIZI BÜLTENLE ARADIĞI OSMAN ÖCALAN’ I TRT’YE ÇIKARARAK CHP ALEYHİNE KONUŞTURAN HANGİ PARTİDİR?”

“Zamanında PKK terör örgütünün siyasi kanadı ile  “çözüm süreci” adı altında görüşmeler yürüten kimlerdi?” diyen Başkan Karsu; “ 2019 yılındaki İstanbul seçimleri öncesinde devletimizin kırmızı bültenle aradığı Osman Öcalan TRT’ye çıkarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve CHP’yi eleştiren ifadeler kullanırken acaba hangi partiye oy verilmesi yönünde mesajlar vermiştir? Sayın Doğanay bu konuda hafızasını tazelerse sanırım söz konusu iddialarının cevabını bir nebzede olsa da bulacaktır” biçiminde konuştu.  

“ÜST ÜSTE ELDE ETTİĞİMİZ SEÇİM ZAFERLERİNİ KİMİN MASA BAŞINDA KİMİN SAHADA OLDUĞUNU GÖSTERİYOR”

Başkan Karsu, CHP Genel Merkezi tarafından 81 ili kapsayan basın açıklamasının masa başı siyasetle alakası olup olmadığını AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’a sorarak;  “AKP-MHP iktidarının oyları son yapılan anketlerde % 40’ın bile üstüne çıkamamaktadır. Esas sıkıntı buradadır. Sonbaharda erken seçim yapılma girişimi bu yüzden rafa kalkmıştır. Sayın Doğanay’ın “yok” dediği ekonomik kriz içten içe yurttaşlarımızı kemirmektedir. Bunu dile getirmenin neresi yanlıştır? Ben Genel Merkezimizin 81 il başkanını kapsayan eşzamanlı basın açıklamasından 2 gün önce esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirmiş ve çözüm yollarını daha doğrusu krizden çıkış yollarını açıklamıştım. Cuma günü 81 ildeki il başkanlarımızın bulundukları illerde eşzamanlı olarak yaptığı basın açıklaması daha kapsamlı ve nitelikli bir açıklamadır. Bunun masa başı siyasetle ne ilgisi vardır? Sayın Doğanay, AKP Genel merkezinden gelen ulusal nitelikteki basın açıklamalarını kamuoyu ile paylaşmıyor mu? Kadın kollarımızdan, Merkez ilçe başkanımıza, Belediye başkanımızdan, il ve ilçe örgütlerimize kadar biz hep sahada olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Zaten üst üste elde ettiğimiz seçim zaferleri kimin masa başında kimin sahada olduğunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

“ÇOK LAF SIFIR İCRAAT YERİNE “AZ LAF ÇOK İCRAAT “ PRENSİBİYLE HAREKET ETTİĞİMİZ GÖRÜLECEKTİR”

Başkan Karsu, “Sayın Doğanay, 2019 yerel seçimlerindeki tarihi başarısızlıklarının cenderesinden sanırım hala çıkamamıştır” diyerek; “Bolu Belediyesi başta olmak üzere Mengen ve Kıbrıscık belediyelerimiz tıpkı ülkemizin dört bir yanındaki CHP’li belediyeler gibi Pandemi sürecinde destan yazmış AKP’li belediyelere fersah fersah fark atmışlardır. Sayın Doğanay, Bolu Gazeteciler Cemiyetinin son bayram sayısındaki tam sayfa röportajımdan CHP’li belediyelerin bu süreçte nasıl destan yazdığını çok rahat okuyabilirdi. Dolayısıyla çok laf sıfır icraat yerine “az laf çok iş “ prensibiyle hareket ettiğimiz çok rahat bir şekilde görülecektir. Sayın Doğanay, 2019 yerel seçimlerindeki tarihi başarısızlıklarının cenderesinden sanırım hala çıkamamıştır buna gerçekten üzüldüğümü belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

“DOLARIN ATEŞİNİ AYASOFYA’DA KILIÇ SALLAYAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI MI SÖNDÜRECEK?”

Türkiye Cumhuriyetinin dış politikada tarihinin en kötü dönemini yaşadığını da vurgulayan başkan Karsu; “İhvancı ve Ümmetçi dış politika yüzünden ülkemiz tüm dünyada 3.sınıf ülke kategorisine düşmüş, tipik bir Ortadoğu ülkesi olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Katar, Pakistan ve Azerbaycan dışında dünyada hiçbir ülkeyle doğru düzgün ilişkimiz kalmamış hamaset üzerinden yürütülen politikalar ülkemize oldukça pahalıya patlamıştır. Lozan konusunda türlü eleştiri getirip, yıldönümünde anma mesajı bile yayınlamayan AKP HÜKÜMETİ en son midilli adasının 1923 Lozan anlaşması çerçevesinde gayri askeri statüsünün ihlal edildiği gerekçesiyle yeni bir NAVTEX ilan etmek zorunda kalmıştır. Kısaca Yunanistan’a 3.kez Lozan uyarısı yapılmıştır” dedi. Doların rekor üstüne rekor kırdığını, Türk lirasının eridiğini merkez bankasının bunu engellemek için rezervlerini ciddi bir biçimde kullanmasına rağmen çok fazla başarılı olamadığını vurgulayan Başkan Karsu sözlerini “AKP Türkiye’sinde dolar 7,95’i geçerek yeni bir rekor denemesi yaptı. Konunun muhatabı ekonomi bakanı Sayın Albayrak ise “ Doların yükselmesi benim için hiç önemli değil, hiç oraya bakmıyorum” diyerek siyasi literatürümüze yeni kavram kazandırmış oldu. Peki, doların ateşini Sayın bakan söndürmeyecekte kim söndürecek? Ayasofya’da kılıç sallayan diyanet işleri başkanı mı söndürecek?” şeklinde sözlerini tamamladı.

Etiketler: bolu haberler