Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AK GENÇLİK YAŞLILAR İÇİN SEFERBER OLDU

AK GENÇLİK YAŞLILAR İÇİN SEFERBER OLDU
AK Parti Gençlik Kolları 81 ilde “65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan tüm yaş grubundaki kişilere sokağa çıkma yasağı” ilan edilmesinden sonra “Komşuluk Seferberliği” başlattı.

AK Parti Gençlik Kolları tarafından “komşuluk seferberliği” ile ilgili yapılan açıklamada, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi, bildiğiniz gibi ülkemizi de etkilemiş durumda. Özellikle yaşlılarımızı daha fazla etkileyen salgın, hepimizi bir kez daha hem kendi açımızdan hem de yaşlılarımız bakımından daha sıkı tedbirler almaya itmiştir. 

İçişleri Bakanlığımızın dün almış olduğu kararlar neticesinde 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın sağlığı açısında sokağa çıkma yasağı getirildi. 1.2 milyonu aşkın AK Parti Gençlik teşkilatlarımıza ise büyük bir sorumluluk düşmektedir.” denildi.

AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ ise genel merkezin başlattığı çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada, “Genel merkezimizin başlatmış olduğu bu çalışmaya bizde Bolu’da ses getirmeye çalışıyoruz. Genç arkadaşlarımızdan ihtiyaç halinde dışarı çıktıklarında binalarındaki, sokaklarındaki ve mahallelerindeki büyüklerinin market alışverişi ve acil ihtiyaçlarının teminine yardımcı olmalarını istiyoruz. Kendi aldığımız hijyenik önlemler ile birlikte yaşlılarımızdan gelecek talepleri yerine getirerek ihtiyaçlarına kulak vermeliyiz. Unutmayalım ki ‘Yaşlılarımıza hürmet ve ikram, Allah’ü Teâlâ’ya saygıdandır’ şiarıyla komşularımızın üzerimizde hakkı var. Ülkemizin bu zor günlerinde gençlere büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Bireysel olarak oluşturacağımız komşu seferberliği ile tüm gençlerimizi büyüklerimize destek olmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.