Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN 70 ÖĞRENCİ BAİBÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN 70 ÖĞRENCİ BAİBÜ’YÜ ZİYARET ETTİ
Kültürler arası etkileşimi güçlendirmek ve öğrenci ve akademisyenlere Türkiye ve Türk kültürünü tanıtmak amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2022 Avrasya Yaz Okulu projesi kapsamında, Kazakistan’daki Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrenci ve yöneticileri Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesini ziyaret ettiler.

Türkiye genelinde yürütülen Avrasya Yaz Okulu projesi kapsamında Üniversiteyi ziyaret eden Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin, Rektör Vekili Özel Kalem Dinara Zulpikharova, Hazırlık Okulu Müdür Yardımcısı Ahmed Begdilla ve Tercüman Umida Rametova ile 70 öğrenci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz tarafından karşılandı.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTE TANITIMI YAPILDI

Gölköy kampüsünü gezen uluslararası öğrencilere, BAİBÜ merkez ve ilçe yerleşkeleri ile eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Uluslararası öğrenciler Üniversiteyi ve kampüsün doğal güzelliklerini çok beğendiklerini ifade ettiler.

Göl yüzeyini örten nilüferleri ve gür ormanlarıyla ülkemizin önemli milli parklarından biri olan Abant Gölü’nü de gezen uluslararası öğrencilere, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin tarafından yazar Mustafa Kutlu’nun kitaplarından seçkiler armağan edildi. Ziyaret, konuk öğrencilere ikram edilen akşam yemeğinin ardından sona erdi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi arasında imzalanan eğitimde iş birliği protokolü kapsamında, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nden mezun olup yüksek lisans ve doktorasına Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde devam eden uluslararası öğrenciler bulunuyor.

Etiketler: bolu haberler