Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AHLAKSIZ HABERE BiN SUÇ DUYURUSU

AHLAKSIZ HABERE BiN SUÇ DUYURUSU
Bolu Belediyesinde çalışan aralarında temizlik işçisinden memuruna kadar yaklaşık bin kişi son günlerde kurumun çalışanlarını töhmet altında bırakan ahlaksız haberlere imza atan yerel internet sitesi sahibi Kamuran Alagözoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.


Haber: Sevgi PİLGİ

Bolu’da yayın yapan Bolununsesi isimli yerel internet sitesinin Bolu Belediyesi çalışanları hakkında yaptığı ‘Grup seks skandalı’ başlıklı haber büyük tepki çekti. Belediye çalışanlarını ahlaksız bir haberle zan altında bırakan haber sonrası tepkilerin odağındaki isim olan Kamuran Alagözoğlu, son olarak da Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın eşi Meral Özcan’ın belediye binası önünde çekilmiş fotoğrafını kullanarak çalışmaları denetlediğini öne sürdü.

ADLİYE'NİN ÖNÜNDE TOPLANDILAR

Alagözoğlu’nun sahibi olduğu internet sitesinden belediye aleyhine yaptığı haberlerin başkan yardımcılarına belediyeye olan borcunun ertelenmesi konusunda yaptığı isteklerin ardından aldığı olumsuz cevap sonrasına denk gelmesi dikkat çekti. Bolu Belediyesinde çalışan işçisinden memuruna yaklaşık bin kişi sabah saatlerinde adliye önünde toplandı. Belediye çalışanları kendileri ve çalıştıkları kurum hakkında ahlaksızca haberler yayınlayan Alagözoğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.

Bolu Belediye Hukuk İşleri Sorumlusu Funda Bulut, Kurban bayramı arifesi öncesinde çıkan haberin  belediye çalışanlarını zan altında bırakan çok çirkin bir haber olduğunu ifade ederek,  “Belediye personellerini düşük düşürecek bir haberdir. Burada toplanan arkadaşlarımızın toplum önündeki itibarları aile birliği içerisindeki güvenleri ve yakın çevrelerinden gelen olumsuz tepkiler nedeniyle bütün çalışanlarımız büyük bir üzüntü duymuşlardır. Bizler burada  tüm belediye çalışanları olarak gazetecilik etik ilkelerine aykırı, onurumuzu rencide edici  bu habere karşı tepkilerimizi ortaya koymak, sessiz kalmadığımızı göstermek adına  burada toplandık. Belediyemizde bin 200 tane personel çalışmaktadır. Şu an burada da bine yakın personelimiz bize bu haberden duyduğu üzüntü  nedeniyle şikayetçi olmak istediklerini bildirdiler. Birlikte böyle bir karar verdik. İlerleyen zamanlarda buraya gelemeyen diğer personeller de suç duyurunda bulunacaktır” şeklinde konuştu.