Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Afgan gazeteciden hakaret dolu sözler

Afgan gazeteciden hakaret dolu sözler
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın göçmenlerle ilgili yaptığı açıklaması için Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat, bir video yayınlayarak Türk kadınlarına ve Bolu Beldiye Başkanı Tanju Özcan'a hakeret etti. Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat, " Kendi ülkelerinizde ki gençler hangi alanda. Gece gündüz göğsünü göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi? Bizim ülkemiz savaşla bozulmuşsa sizin ülkenizde kültürle bozulmuş . Tanju Özcan , ayrımcı şerefsizdir." dedi. Hakaret dolu açıklamasının ardından büyük tepki alan Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat, bir video daha yayınlayarak özür diledi.
Başkan Tanju Özcan'ın göçmenlerle ilgili açıklaması için Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat,  sosyal medya hesabından video yayınladı.  Sunatullah Saadat , yayınladığı videoda hem Türk kadınlarına hem de Başkan Özcan'a hakaret etti.   Sunatullah Saadat  isimli gazeteci yayınladığı videoda " Sen beyefendi bize geride kalan eğitimsiz diyorsun. Kendi ülkelerinizde ki gençler hangi alanda. Gece gündüz  kendi göğsünü göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi? 5 lira 10 lira için hangi işleri yapmıyorlar. Sen  başkan olarak Google  yaz. Çıplak gençler var. Bizim ülkemiz savaşla bozulmuşsa sizin ülkenizde kültürle bozulmuş. Bin tane cami var Türkiye'de namaz kılan var mı? (Tanju Özcan'ı kastederek) kim bu adam? Tanju Özcan , ayrımcı şerefsiz. Ben yabancıları kendi ilimde istemiyorum dedi. Yabancıların su faturasına 10 kat zam yapacağım dedi. Afganlar için inşaat bilgisi yok , eğitimi yok dedi. Benim her  eğitimim var 10 tane dil biliyorum.  Türk milletinin içinde bir delikanlı yok mu ses çıkaracak ? " dedi.

AFGAN GAZETECİ ÖZÜR DİLEDİ.

Sunatullah Saadat, isimli gazeteci yayınladığı video ile ilgili sosyal medyadan büyük tepki aldı. Büyük bir tepki alan Sunatullah Saadat, yeni bir video yayınlayarak özür diledi.  Sunatullah Saadat," Ben Türkiye'de 1 sene yaşamışım ve Türkçe'yi de o kadar iyi bilmiyorum. Ben Tanju Özcan'ın haberini izledikten sonra çok duygulandım. Ben  bir gazeteciyim kendi halkımı savunmak istedim. Biliyorsunuz bir insan duygulanınca saçma sapan şeyler de konuşur" dedi.