Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AÇIK ALANDA SİGARA VE MASKE DENETİMİ YAPILDI

AÇIK ALANDA SİGARA VE MASKE DENETİMİ YAPILDI
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske ve sigara içilmesi yasaklanan açık alanlarda denetim yapıldı. Kentin en işlek cadde ve meydanlarında denetim yapan polis ekipleri, sigara içen ve maske takmayan kişilere idari para cezası kesti.


Haber: Aslı Akış

Korona virüsle mücadelede Bolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, salgının önüne geçebilmek sigara içiminin yasaklandığı alanları genişletti ve ekipler tarafından denetimler artırıldı.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İzzet Baysal Caddesi ile Hükümet ve Anıtpark meydanlarında Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve sigara içenlere yönelik denetim yaptı.

Denetimler kapsamında Bolu İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, yasağa uymayan vatandaşlara cezai işlem uygularken, sigara yasağından haberi olmayanlar ise uyarıldı.

Sabit noktaların yanı sıra yaya olarak da denetim yapan ekipler, maske takmayan ve sigara içenlere 900 lira idari para cezası uyguladı.

Sigara içtiği esnada polis ekiplerini gördükten sonra elindeki sigarayı söndüren ve uzaklaşmaya çalışan bir kişi, yaktığı sigarayı söndürmek üzere olduğunu söyledi.

Maske takmadıkları ve sigara içtikleri için idari para cezası yazılanlar zaman zaman kendisine ceza yazan ekiplerle tartıştı.

Kentte polis ekipleri, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda denetimlerini düzenli sürdürmeye devam edecek.

Etiketler: bolu haberler