Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

8’İNCİ KÖROĞLU KOŞUSU’NUN GALİBİ SÖNMEZBEY OLDU

8’İNCİ KÖROĞLU KOŞUSU’NUN GALİBİ SÖNMEZBEY OLDU
Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleşen ve seyir zevkinin yüksek olduğu Köroğlu Koşusu’nu, jokey Mehmet Akyavuz’un bindiği Sönmezbey kazandı. Kazanan safkanın sahibi adına Tolga Gedikoğlu’na ödülünü Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir verdi.

Bolu Belediyesi’nin katkılarıyla Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda halk kahramanı Köroğlu anısına düzenlenen 8’inci Köroğlu Koşusu, dün akşam saat 17.00’de koşuldu.

SÖNMEZBEY İPİ GÖĞÜSLEDİ

2023 yılı Köroğlu Koşusu’nda jokeyi Mehmet Akyavuz ile start alan, Hakan Sönmez’in sahibi olduğu Sönmezbey (Win River Win – Didemim / Darnay) pistten galibiyetle ayrıldı. Atalay Sarmış yetiştirmesi, Seit Kan’ın antrenörlüğünü üstlendiği 6 yaşındaki doru erkek safkanın elde ettiği bu netice üst üste 4. toplamda ise 11. galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Seyir zevki yüksek bir mücadeleye sahne olan koşunun ikincisi Antiochos (Banknote – Star Leaf / Champs To Champs) olurken, Queimada Grande (Luxor – Nightingale / Pivotal) üçüncü, Çetrefilli (Supertzar – Andalucia / Manila) dördüncü, Hunting (Justenuffhumor – Adastralina / Ocean Crest) beşinci sırada yer aldı. Koşunun galibi Sönmezbey için bitiriş derecesi 1.54.80 olurken, farklar Burun – Burun – 2 Boy – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

KAZANANA ÖDÜLÜ BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDEMİR VERDİ

Koşunun ardından düzenlenen ve Ankara Hipodrom Müdürü Özgür Kaya’nın da katıldığı törende, kazanan safkanın sahibi adına Tolga Gedikoğlu’na ödülünü Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir verdi. Ödül töreninde Başkan Yardımcısı Özdemir’e Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert’te eşlik etti.

Etiketler: bolu haberler