Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

65 YAŞ VE ÜSTÜNÜN İHTİYAÇLARI VALİLİK TARAFINDAN KARŞILANACAK

65 YAŞ VE ÜSTÜNÜN İHTİYAÇLARI VALİLİK TARAFINDAN KARŞILANACAK
Bolu Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında ikametlerinden dışarıya çıkamayacak 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlar için ihtiyaçlarının karşılanması için “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturduklarını duyurdu.

Haber: Aslı Akış

Bolu’da Kovid-19 tedbirleri kapsamında, sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşların ihtiyaçları Bolu valiliği tarafından karşılanacak. Valilik,  sınırlama getirilen kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması için “Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulduğunu açıkladı. İhtiyaçlar için 112 hattının aranabileceği ifade edildi.

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada; “Valiliğimiz koordinesinde, sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan tek başına yaşayan ve/veya herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın zorunlu/temel ihtiyaçlarını karşılanmak üzere “Vefa Sosyal Destek Grupları” oluşturulmuştur. Sokağa çıkması kısıtlanan/vatandaşlarımız, zorunlu/temel ihtiyaçlarına yönelik taleplerini ALO 112 hattı üzerinden iletebileceklerdir. Vatandaşlarımızın talepleri bölge/görev ayrımı yapılmaksızın alınacak ve doğrudan “Vefa Sosyal Destek Grupları”na iletilerek gereği yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.