Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ABAT’TAN BÜROKRATLARA VE SEÇİLMİŞLERE ÇAĞRI!

ABAT’TAN BÜROKRATLARA VE SEÇİLMİŞLERE ÇAĞRI!
MÜSİAD Bolu başkanı Abdullah Abat, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca “Enflasyonla Topyekün Mücadele” programında, enflasyon konusuna ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Abat, “Seçilmişlerin ve bürokratların örnek teşkil etmesi açısından makam araç ve giderlerinin tasarruf tedbirleri adı altında hovardaca kullanılmaması için gereğinin yapılmasını arz ediyoruz" dedi.

Enflasyonla mücadeleye kapsamında Bolu iş dünyasına fedakarlık çağrısında bulunan Abat şu şekilde konuştu:

“Bizler uzun ve zorlu yolcuların yolcusuyuz. Zira hedefimiz büyüktür ve meselemiz Büyük Türkiye’dir. Çünkü üzerinde var olduğumuz, topraklar ,Yıllarca üzerine türlü oyunlar oynanmış ama asla vazgeçiremedikleri  Anadolu Toprakları,yani  Türkiyemizdir, memleketimizdir.

'TAŞIN ALTINA ELMİZİ DEĞİL BEDENİMİZİ KOYMAYA HAZIRIZ'

Dünyanın güç konjonktüründe dengeler yeniden tesis edilirken Türkiye, hakkı olanı geri istiyor. Büyük hedefler, büyük sorumluluklar ve elbette büyük fedakarlıklar ister. Bugün böylesi saldırıların hedefindeki kadim medeniyetin öncüsü Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu saldırılardan korkmadan yılmadan mücadele edip kazanan taraf olacaktır. Bu yüzdendir ki hedefi Büyük Türkiye olan yürekli ve gönüllü insanlar  olarak biz iş insanları olarak taşın altına elimizi değil bedenimizi koymaya hazır olduğumuzu ifade ederim.

'İKİ KONUDA MİLLİLEŞME ŞART'

Bizler, analizlerimizi ve doğru bildiğimiz hususları devletimizle her vesile ile paylaşmaktan geri durmadık. Ekonominin, üretim-yatırım-tasarruf sacayağına oturması şartı temel düsturumuzdur. Bunun dışında, bizim bir temennimiz, daha doğrusu ısrarla savunduğumuz bir ilkemiz var. İki konuda millileşme:

Üretimde, sermayede millileşme ve stratejik planlama

Ticarette millileşme ve paramızın değerini koruma

Bu ikilinin sıhhati sağlanırsa Türkiye’nin,  yeni global iktisadi mimari içinde hak ettiği payı almasının önünde hiçbir engel yoktur.

'BOLU'YA VARLIĞIMIZI BORÇLUYUZ'

Enflasyon sarmalı, hedeflerimizin önünde bir engel olarak durmaktadır.. Enflasyon, tek başına ekonomik bir olgu değil, sosyal kodlarımıza da zarar vermektedir.. Değerini yitiren sadece para değil! Alın teri, üretim azmi, yatırım hevesi, gelecek umudu. Eriyen para değil, eriyen milli servetimiz olmaktadır. 

Bu nedenle, Enflasyonla Topyekün Mücadele programı, bizim zaviyemizde bir destek çağrısıdır. Bu topraklar ve bu millet, memleketimizdir. Bizler, iş insanları olarak doğduğumuz ve doyduğumuz memleketimiz Bolu’ya varlığımızı borçluyuz. Şimdi kendi varlığımızdan fedakarlık etme vaktidir.

'BU SÜREÇTE İŞÇİ ÇIKARMAYIN'

Türkiye’nin büyük sermaye güçlerinden biri olan MÜSİAD, üzerine düşen görevi yapmaya hazırdır. Bununla alakalı 56000 üye İşyerimizle beraber üretim ve pazarlama anlamında gerekli indirimleri yapmayı likiditeye destek vermek açısından karara bağlanmış bulunuyoruz. Aynı fedakarlığı Bolumuzda da imalat ve üretim yapan konusu ne olursa olsun Türkiye ekonomisine katkı veren tüm firmalarımızdan talep ediyor ve bu süreçte gerek ürün bulunabilirliği ve ucuz ürün anlamında desteklerini bekliyoruz. Diğer bir konu da  bu süreçte istihdam sağladığı kişilerin iş hadlerine mümkün olduğunca son vermemeleri noktasında ricada bulunuyoruz. Ekonomi yönetimimizin enflasyonla topyekün mücadele kararlılığını sonuna kadar desteklediğimizi, verimli üreterek, israfı önleyerek ekonomideki kısa süreli dalgalanmalara karşı sürdürülebilir, etkili bir mücadele için bugünkü ekonomik şartları dikkate alarak, 2018 yılı sonuna kadar devamında üyelerimizle elimizden gelen çabayı göstereceğimizi ifade etmek istiyorum.

'MAKAM OTOSU HOVARDALIĞINA SON VERİN'

 Ve son olarak kamuda ki israfın da önüne geçilmesi açısından tüm seçilmişlerin ve bürokratların örnek teşkil etmesi açısından makam araç ve giderlerinin tasaarruf tedbirleri adı altında hovardaca kullanılmaması için gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.

Aslolan Bolumuzdur aslolan Büyük Türkiye’dir”