Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Başkan Yılmaz, mimar ve şehir plancılarıyla buluştu

Başkan Yılmaz, mimar ve şehir plancılarıyla buluştu
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde okuyan ve bu yıl Bolu’yu ‘çalışma alanı’ olarak seçen geleceğin imar ve şehir plancıları ile bir araya geldi.


Tabiatın Kalbi Bolu, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından 2018-2019 öğretim yılında ‘çalışma alanı’ olarak seçildi.

Bu kapsamda 4 öğretim görevlisi ve 28 öğrenci Bolu’ya geldi.

Cuma gününe kadar Bolu’da kalacak olan heyet, Bolu’yu ve kentin gelişme eğilimlerini belirleyen fiziki, sosyal, ekonomik, yönetsel ve kültürel değerleri araştıracakları ve çeşitli analizlerde bulunacakları teknik geziler öncesinde, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen nezaket ziyaretinde Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kalabalık öğrenci ve akademisyen grubu ile Bolu ve şehrin gelecek vizyonu üzerine sohbet etti.

Öğrencilere Bolu’yla ilgili bilgiler veren Yılmaz, 14 yıldır Bolu Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu, bu süre zarfında şehri geleceğe taşımak için birçok önemli çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Artık şehrin gelecek planlamasını tamamlandığını söyleyen Yılmaz, geleceğin mimar ve şehir plancılarının sorularını da yanıtladı. Öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen tüm soruları içtenlikle cevaplayan Yılmaz, daha sonra heyete belediye binası dışına kadar eşlik ederek, burada hatıra fotoğrafı çektirdi.