Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“KENDİM BİZZAT DİREKSİYONUN BAŞINDAYIM”

“KENDİM BİZZAT DİREKSİYONUN BAŞINDAYIM”
Spor Toto 1.ligin 7.haftasını 3 puanla kapatan kırmızı beyazlılarda keyifler yerinde. Lige fırtına gibi başlayan ve 7 maçın sonunda topladığı 19 puanla Gençlerbirliği’nin hemen arkasında 2.sırada yer alan Boluspor’da Başkan Necip Çarıkcı açıklamalarda bulundu.

Boluspor kulübü Başkanı Necip Çarıkcı, kulüp yönetmenin çok zor bir görev olduğunun altını çizerek; “Bolu’nun yapısı belli ama iyi bir yönetimle çabamızla kulübü ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bütün deplasman giderlerini biz karşılıyoruz, bütün yönetim kurulu karşılıyor. Benden sonra başkanlarda seçilebilir. Kulüp yönetmek çok zor bir şey” dedi.

“TÜRKİYE’DE OLMAYAN BİR OLAYI YAPTIK”

Boluspor’da oynayan oyuncuların sözleşmelerini Türk Lirası üzerinden yaptıklarını ifade eden Çarıkcı; “Sezona iyi başladık. Geçen sene iyi bir teknik direktörle Sait hocayla büyük bir başarı sağladık. Transferde %80 kadroyu koruduk. İlave futbolcular aldık. Türkiye’de olmayan bir olayı yaptık. Bütün oyuncularımızın mukavelelerini Türk Lirası üzerinden yaptık. Boluspor’u maddi anlamda bir borca sokmamak için yaptık. 1 ay sürdü, çok pazarlık yaptık. Boluspor’un parası için, kendi işimde böyle pazarlık yapmıyorum ama kulübümüz için pazarlık yaptık. Şuanda iyi durumdayız. Boluspor iyi bir yönetim, iyi bir teknik kadro, iyi bir futbolcu topluluğu var. Bunu maçta görüyoruz. Bazen takım top oynamasa sahadaki inanç bunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

“BU YOLDA KENDİM BİZZAT DİREKSİYONUN BAŞINDAYIM”

Geçen sene olduğu gibi direksiyonun başında kendisinin olduğunu ifade eden Çarıkcı; “Bu yolda kendim bizzat direksiyonun başındayım. Bunu da geçen sene bırakmadım. Bu sene de bırakmayacağım. Takımın deplasmanlarında, antrenmanda yer almaktayım. Bire bir oyuncu kardeşlerimizle de her türlü dertleriyle, problemleriyle Hakkı bey ile birlikte çözmekteyiz. Bu sene takımımız iyi yolda. Taraftarımız son maçta bizi heyecanlandırdı. İnşallah bu devam eder” ifadelerini kullandı.

“UEFA VE FIFA’YA BORCU OLMAYAN BİR KULÜBÜZ”

Boluspor’un Spor Toto 1.lige şampiyon olması halinde Akhisar Belediyespor’dan daha iyi bir takım olacağın sözlerine ekleyen Çarıkcı; “Bu takım şampiyon olduğu zaman Akhisar’dan daha iyi oluruz. Bu basın, bu yönetim, bu taraftar, bu heyecan böyle güzel bir ili Allah bize nasip etmiş. Bugün lige çıksak bütün oyuncu kardeşlerimiz Boluspor kulübüne gelmek ister. Güzel bir şehir, modern bir şehir. İstanbul ve Ankara’ya yakın. Birde UEFA ve FIFA’ya borcu olmayan bir kulübüz. Malum Karabükspor’u, Eskişehirspor’u, Elazığspor’u görüyorsunuz. Bunlar bizim 5–10 katı şehirler” dedi.

“BÜTÜN DEPLASMAN GİDERLERİNİ BİZ KARŞILIYORUZ”

Yönetim Kurulu olarak bütün deplasman giderlerini karşıladıklarını ifade eden Çarıkcı; “Biraz burada vicdanlı olmak lazım. Boluspor kulübünü bazen basın organları eleştirebiliyor. Ben şunu söylüyorum. Bu kulübün nüfus yapısı 150 bin. Çok büyük bakanımız yok, çok büyük siyasi gücümüzün olmadığını biliyorsunuz. Boluspor 19 puan değil, 5 puanda alabilirdi. Bunu bizi eleştiren arkadaşlarımızın şunu bilmesi lazım. Bolu’nun yapısı belli ama iyi bir yönetimle çabamızla kulübü ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bütün deplasman giderlerini biz karşılıyoruz, bütün yönetim kurulu karşılıyor. Benden sonra başkanlarda seçilebilir. Kulüp yönetmek çok zor bir şey. Herkesin başkanlara, yönetimlere kötü günde sahip çıkması lazım”