Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MİNİKLER AT BİNDİ

MİNİKLER AT BİNDİ
Bolu Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü tarafından Atatürk Orman Parkı’nda düzenlenen etkinlikte çocuklar at bindi.


Çocuklara at sevgisini aşılamak amacıyla Bolu Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü tarafından Atatürk Orman Parkı’nda düzenlenen etkinlikte yüzlerce çocuk belki de hayatlarında ilk defa at binerek heyecan dolu anlar yaşadı. Etkinliğe Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, BAİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, yaşları 2 ile 10 arasında değişen yüzlerce minik ve onların aileleri katıldı.

Türkiye Jokey Kulübüne bağlı Pony Kulüp tarafından hazırlanan alanda çocuklar için özel olarak getirilen Pony cinsi atlara binen minikler ve aileleri böyle güzel bir etkinlik düzenlenmesi sebebiyle Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a ve Türkiye Jokey Kulübü yetkililerine teşekkür etti.

Etkinlik ile ilgili konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise; “Türk dünyası ile at arasındaki ilişki hepimizin de bildiği gibi çok yakın. Özellikle Bolumuz da Köroğlu diyarı ve Köroğlu deyince de tabi ki at olmadan olmaz. Çocuklarımızın geçmişten gelen kültürümüzle bağlarını kopartmamaya çalışıyoruz. Zaten Türk Dünyası ile müşterek yapmakta olduğumuz Köroğlu Parkı bittiğinde, herkes orada ata binebilecek. At binmenin yanı sıra, atlı okçuluk, güreş gibi ata sporlarımız da orada olacak. Dolayısıyla orası Türkiye’nin geleneklerine uygun sportif faaliyetlerin hepsini barındıracak. Burada ise çocukları atlara alıştırmaya çalışıyoruz. Bakıyorsunuz çocuklar ilk önce ürküyor, ama ondan sonra ise çok mutlu oluyor. Bu çocuklarımız bu sayede at sevgisini öğrenecekler” dedi.

Başkan Yılmaz konuşmasının ardından çocukları kendisi ata bindirip gezdirerek birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.