Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Öğrencilere müjde!

Öğrencilere müjde!
Bolu Belediyesi, 4 yıllık üniversite kazanan öğrencilere hediye olarak bilgisayar dağıtacak.

Bolu Belediyesi’nin 2009 yılında hayata geçirdiği “Eğitime %100 Destek Projesi” kapsamında bugüne kadar 4 yıllık üniversite kazanan binlerce genç ücretsiz bilgisayar sahibi oldu.

“Üniversiteyi kazanmak sizden, bilgisayarlar Bolu Belediyesi’nden!” sloganı ile yola çıkılan projenin 9. yılında da Bolulu üniversite öğrencilerine ücretsiz bilgisayar dağıtacak.

Başvurular başladı

Bolu Belediyesi’nin üniversite kazanan gençlere armağanı olan ücretsiz bilgisayar için başvurular bugün itibariyle başladı ve 31 Ekim 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar devam edecek.

Kimler başvurabilecek?

Projeden Bolu merkezde eğitim veren liselerden mezun olan ve 2018 yılında devlet üniversitelerinin 4 yıllık ve üzeri bölümlere kayıt yaptıran tüm örgün öğretim öğrencileri ile özel üniversitelerin 4 yıllık ve üzeri bölümlere yüzde 50 veya üstü burslu olarak yerleşen öğrenciler faydalanabilecek.

İşte başvuru için istenilen evraklar:

Ücretsiz bilgisayarlar için başvurular, öğrenciler veya öğrencilerin birinci derece yakınları tarafından Bolu Belediyesi’ne bizzat yapılacak.

Şartları uyan öğrenciler veya yakınları  “başvuru formu”, “nüfus cüzdanı fotokopisi”, “lise diploması fotokopisi”, “2018 yılı ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi”, “öğrenim belgesi” veya “onaylı öğrenci kimlik fotokopisi” ile 31 Ekim 2018 tarihine kadar Bolu Belediyesi’ndeki Bol-hizmet noktasına başvurabilirler.