Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Bolu Köroğlu Festivalinin ikinci günü akşam etkinlikleri

Bolu Köroğlu Festivalinin ikinci günü akşam etkinlikleri
Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali’nin ikinci günü akşam etkinlikleri halk dansları gösterileri, aşık atışmaları ve gecenin sonunda gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Ayşe Aslanca konseri ile devam etti.


Bolu Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Marka Şehir Bolu ve Uluslararası Köroğlu Festivali ikinci gününde de dolu dolu geçti. Festivalin ikinci günü akşam etkinlikleri kapsamında ilk olarak Seben Seymen Ekibi sahne aldı. Seymen ekibinin ardından yabancı ülkelerden gelen halk dansları YOĞUN İLGİ GÖRDÜ ekipleri ve Bolu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun dans gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

Etkinliklerin devamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Dansları Topluluğu tarafından muhteşem bir dans gösterisi gerçekleştirildi. Ülkemizin birçok yöresinden dans gösterileri sergileyen ekibe ilgi büyük oldu.

Akşam etkinliklerinde daha sonra Aşık atışmaları gerçekleştirildi. Âşık Erol Şahiner ve Aşık Orhan Üstündağ’ın doğaçlama karşılıklı atışmaları festival alanını dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Festivalin ikinci akşamının son programında ise sahneye Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Ayşe Aslanca çıktı. Birbirinden güzel şarkılarla vatandaşları coşturan Aslanca vatandaşlardan büyük alkış aldı.