Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali

Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali
Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali’nin 2’nci günü Kent Meydanı’nda yapılan etkinliklerle dolu dolu geçti. Bolu’da bu yıl 6’ncısı düzenlenen Marka Şehir Bolu ve Uluslararası Köroğlu Festivali tüm hızıyla ve coşkusuyla devam ediyor.


Cuma günü Köroğlu Heykeli önünde sanatçı Necati Şaşmaz, Ampute Milli Takımı ve il protokolü tarafından festival ateşinin yakılması ile başlayan festivalin 2’nci günü kent meydanında gerçekleşen etkinliklerle dolu dolu geçti.

KÖROĞLU KUPASI FİNAL MÜCADELELERİ NEFES KESTİ

Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali 2’nci gün, gündüz etkinlikleri saat 11.00’de Köroğlu Kupası amatör spor müsabakaları final karşılaşmaları ile başladı. Birçok branşta kıyasıya mücadelenin yaşandığı kupanın final karşılaşmaları nefes kesti.

ŞEHİR TİYATROSUNDAN ÇOCUKLARA ETKİNLİKLER

Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali etkinlikleri kapsamında çocuklar için de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Anıt Parkta saat 14.00’de Bolu Şehir Tiyatrosu oyuncuları çocukları için etkinlik geçekleştirdi. Etkinliğe katılan çocuklar doyasıya eğlendi.

HALKOYUNLARI GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ

Boluluların sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklere doyduğu festivalde saat 15.30’da ise halk oyunları gösterileri başladı.

Kent Meydanında gerçekleşen etkinliklerde Bolu Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Seben Belediyesi Seğmen ekibi ve Türk dünyasının farklı ülkelerinden gelen gruplar sahne aldı ve  gerçekleştirdikleri gösteri ve şovları ile alanı dolduran Bolululara unutulmaz anlar yaşattılar. Ayrıca Bolu Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu da bir ‘Ferfene’ programı düzenleyerek, asırlık bir geleneği sahneye yansıttı.

KÖROĞLU VE BOLU SERGİSİ AÇILDI

Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali etkinlikleri kapsamında Güzel Sanatlar Liseleri arası ve Uluslararası Sanatçılar arası olmak üzere 2 kategoride düzenlenen Köroğlu ve Bolu konulu resim yarışmasının ödül töreni ve sergi açılışı yapıldı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Sami Güçlü’nün katılımıyla gerçekleşen açılışta, protokol üyeleri ve vatandaşlar kurdele kesimi sonrası sergiyi gezdiler.