Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KÖROĞLU FESTİVALİ SPOR MÜSABAKALARI İLE START ALDI

KÖROĞLU FESTİVALİ SPOR MÜSABAKALARI İLE START ALDI
“Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali” gerçekleştirilen Köroğlu Kupası Amatör Spor Müsabakaları açılış töreni ile başladı. Geleneksel hale gelen festival, 14-16 Eylül tarihlerinde çok sayıda konuğa ev sahipliği yapacak.


Köroğlu Kupası Amatör Spor Müsabakalarının açılış törenine, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, daire amirleri ve müsabakalara katılacak spor dallarının yetkilileri de katıldı.

Köroğlu Festivali gerçekleştirilen Köroğlu Kupası Amatör Spor Müsabakaları ile start aldı. Tabiatın Kalbi Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği tarafından düzenlenen ve Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen turun startını Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem verdi.

Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen sporcular, İzzet Baysal Caddesi üzerinden Kent Meydanı'na kadar yürüdü.

Futboldan basketbola, oryantiringten tenise çok sayıda spor branşında mücadele edecek sporcular, Anıt Park’taki Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra gösteri yaptı.

Karate, satranç ve muay thai gösterisi yapan sporcular, daha sonra yarışmalara başladı.

Köroğlu Kupası Amatör Spor Müsabakalarında yarışacak sporcular, festivalin son günü olan pazar gününe kadar çeşitli branşlarda mücadele edecek.

“BOLU'YU SPOR DİYARI HALİNE DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ”

Spor müsabakalarının açılışı kapsamında düzenlenen törende konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'nun çok özel bir coğrafya olduğunu belirterek; “Bolu, arazisinin yüzde 65'i ormanlarla kaplı, 200 kadar göl göleti olan, insan sağlığı açısından yaşanabilir en güzel yer ve dört mevsimin doyasıya yaşandığı dünyadaki tek yer. Onun için 'tabiatın kalbi' diyoruz ve bu şehri gelecekte dünyada yaşanabilir en iyi şehirlerarasına sokabilmek ve spor diyarı haline dönüştürmek istiyoruz. Adım adım neticeye doğru gidiyoruz” diye konuştu.

“ŞEHRİMİZİ MARKALAŞTIRACAĞIZ”

Bolu'da, etkinlik dolayısıyla Türk dünyası ile müşterek bir hareketlilik sağlayacaklarına işaret eden Yılmaz; “Köroğlu, Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar anılan özel bir kahraman. Bu kahraman, Bolu ile özdeşleşmiş, Bu kahraman sayesinde şehrimizi markalaştıracağız, Türk dünyası ile de kucaklaşacağız” şeklinde konuştu.

“BOLU SPORUN BAŞKENTİ OLACAK”

Yılmaz, festival kapsamında gerçekleşen sportif etkinliklerin Ankara'da düzenlenen Köroğlu Kupası At Yarışları ile başladığını dile getirerek; “Şu anda diğer sporsal faaliyetlere başlıyoruz. İnşallah cuma günü öğleden sonra da ilk açılışımızı yaparak cumartesi ve pazar günü festivalimizi bitireceğiz. Şu anda belediyemizin sporla ilgili birimleri 3 binin üzerinde sporcuyla buluştu. Bunu ilerleyen dönemde arttıracağız. Bolu sporun başkenti olacak. İnşallah bu çalışmaları birlikte başarıya ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Necati Şaşmaz ve Ampute Futbol Milli Takımı oyuncularının festival ateşini yakmasıyla Cuma günü resmen başlayacak festival, 16 Eylül'e kadar Türkiye ve Türk Cumhuriyetlerinden geniş katılımla, sportif ve sanat faaliyetleriyle devam edecek.