Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MASAL PARK AÇILDI

MASAL PARK AÇILDI


Bolu Belediyesi tarafından yapımına geçen yıl başlanan, çocukların çocukluklarını doyasıya yaşamalarını sağlamak amacıyla tasarlanan Masal Parkı açıldı.

Açılışa, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Zerrin Biçen, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, BESOB Başkanı Tahir Gayret, siyasiler, kurum müdürleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Kılıçarslan Mahallesi’nde 14 bin 370 metrekare alana inşa edilen, 19 masal kahramanı ve çizgi film karakterinin yer aldığı Masal Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Parkta, buz pisti, gölet, gölgeli oturma mekânı, çim amfi, çim tepeler, kafeterya, çocuk oyun alanı da yer alıyor.

Makarna ve yumurta ev ile dinozor giriş kapısının misafirlerini karşıladığı alanda, hikaye kitapları, destan, masal ve çizgi filmlere konu olan Bremen Mızıkacıları, Hansel ve Gretel, Taş Devri, Ayı Yogi ve Bobo, Pinokyo, Nuh’un Gemisi, Nasrettin Hoca, Deli Dumrul, Rapunzel, Şirinler, Karagöz ve Hacivat, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Keloğlan, Kül Kedisi ve Don Kişot’un dev heykelleri çocukların hayal dünyasına hitap edecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmasını Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’yu dünyada yaşanılabilir kentler içine sokmak için çalıştıklarını belirterek; 15 yıl önce, şuan bulunduğumuz mekân, çok farklı konumdaydı. Terminal buraya geldi, buranın şekli yeniden planlandı. Adım adım Bolu’yu, dünyada yaşanılabilir kentler içerisine sokmak için çalışıyoruz. Atatürk Orman Parkı ile başladık, orada akşamları, erkekler bile geçmekte zorlanırken yaşayan bir park oldu, Bolulular, sabah namazından gecenin geç saatlerine kadar orayı kullanmaya başladılar. Sonra Karaçayır parkı geldi, orası canlandı. Şuan en büyük parklarımızdan bir tanesini, Köroğlu Parkını Türk Dünyası ile müşterek yapıyoruz. Şehrin merkezinde, güneyinde ve kuzeyinde yaşayanlar için ve ünü Türkiye dışına çıkacak parklar yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“FERT BAŞINA 25 METREKARE YEŞİL ALAN”

Fert başına 25 metrekarelik yeşil alan olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz; “Su ile iç içe olacak ‘Büyük Su Projesi’, sanayi taşındığı zaman sanayide yapacağımız ‘Yeni Mahalle Projesi’. Cumhurbaşkanımızın şuanda ifade ettiği ama bizim 6 yıl önce planladığımız stadyumun olduğu yere ‘Millet Parkı. Yukarıdaki kanalın kapatılıp, üzerine su oyunlarının yapılacağı ‘Borazanlar Deresi İstimlak Çalışması’ su, yeşillik ve orman ile bütünleşen bir şehri 25 yıl önce hayal etmiştik.  O hayal ettiğimiz şehri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu arada fert başına 25 metrekarelik yeşil alanı yakaladık. Türkiye’de bu noktaya gelen başka bir il yok ama dünyada bizi geçenler var. Biz dünya ile yarışmak durumundayız, çünkü biz dünya kentini ortaya çıkarmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

“SİZLER SAYESİNDE SİZLERE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Alaaadin Yılmaz Bolu’yu değişim ve dönüşüme tabi tuttuklarını vurgulayarak; “Parklarımızı bütün mahallelere serpiştirdik. Ama çocuklarımıza bir sözümüz vardı, onu yerine getirememiştik. Şuan burada oluşturduğumuz park ise, bizim geleceğimiz olan, çocuklarımızın parkı olacak. Belki biraz aceleye getirerek, Kurban Bayramına yakın bir Cuma günü açmayı planladık. Eksiklerimiz var ama adım adım bunları gidereceğimize ve çocuklarımızın daha rahat edeceklerini, ebeveynlerinin de burada mutlu olabilecekleri bir yapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız şu; 15 yıldır sizler sayesinde, sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Siz olmasanız, biz yokuz, işin aslı sizsiniz. Bolu’yu baştanbaşa, bir değişim ve dönüşüme tabi tutuyoruz. Bolu her tarafa doğru gelişiyor, Türkiye’de her tarafa doğru gelişen başka bir il bulamazsınız” ifadelerini kullandı.

“24 SAAT DEĞİL 48 SAAT ÇALIŞSAK AZ”

“Gücümüzü sizden alıyoruz ama arkamızda bir siyasi parti olarak yapımız var” diyen Başkan Yılmaz; “Üstte hükümetimiz var, ama en üstte cumhurbaşkanımız var. Dünya bizimle uğraşıyor ama bizim tek dayanağımız ise sizlersiniz. Bizler ise size hizmet etmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz. Gün, 24 saat değil, 48 saat olsa ve biz tamamında çalışsak sizlere hakkımızı ödeyemeyeceğimizi biliyoruz. Ne kadar çalışsak az. Bolu’muzun bir dünya şehri olmaya adım adım ilerlediğini bilesiniz, bu konudaki desteklerinizden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, geleceğimizi oluşturan çocuklarımıza bu park hayırlı, uğurlu olsun” açıklamasında bulundu

“İNSAN ÖMRÜNÜN EN GÜZEL ZAMANI ÇOCUKLUK”

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, İnsan ömrünün en güzel zamanı çocukluk olduğunu belirterek;  “O doğallığın, saf duyguların insan bedeninde ve ruhunda tezahür ettiği zamanlar. Çocuk olmanın bir özelliği de hayal kurmak. İnsan ömrü boyunca hayal kurmayı devam ettirebilirse ve AK Parti belediyecilik anlayışıyla birleştirince bugün gördüğümüz bu proje ortaya çıkıyor. Masallar, Külkedisinde, Pamuk Prenseste olduğu gibi, insanın hayatında çok farklı yerlerden farklı yerlere gelinebileceğini, ümit etmenin, iyi olmanın ve sonuçta iyilerin kazanacağının göstergesi. Bir Keloğlan gibi aslında saf ve fukara çocuğun, vakti geldiğinde nelere muktedir olabileceğinin göstergesidir. Aslında masallar, hayal dünyaları insanları gerçekliğe götürenlerdir. Biz de, AK Parti belediyecilik ve AK Parti iktidar anlayışı, bu hayalin tezahürüdür. Belediye Başkanım da söyledi Dünya devi olduğunu söyleyen Amerika ile ilgili, pazarcılarımız; dolarını bozdurana pazar malzemesi bedava diyerek ülkesine destek verdi. Berberlerimiz, Amerikan tıraşını yasaklayarak, yapmıyorum diyerek destek verdi. Bunun gibi yüzlerce örnek sıralayabilirim ama burada önemli olan, o dik duruşu sergileyen, yerelde Bolu halkına, genelde Türk milletine teşekkürlerimi arz ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Bu mihverde, bu muhteşem eseri Bolu’ya kazandıran, başta Belediye Başkanımız olmak üzere, tüm belediye çalışanlarına, parti ayrımı yapmadan bu projeye destek olan, emek veren tüm belediye meclis üyelerine ve tüm Bolu halkına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmaların ardından halk oyunları gösterileri yapıldı. Gösteriler sonrasında protokol üyeleri ve çocuklar parkın girişinde kurdele keserek açılışı gerçekleştirdi ve çocuklar parkın içerisinde aileleri eşliğinde eğlenceli dakikalar geçirdi. Öte yandan çocuklara parkın içerisinde bulunan 19 masal kahramanının hikâyelerinin anlatıldığı kitaplar dağıtıldı.