Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

DOĞANAY’DAN KONGRE AÇIKLAMASI

DOĞANAY’DAN KONGRE AÇIKLAMASI

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay,  18 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan AK Parti 6’ncı Olağan Genel Kongresi hakkında bilgilendirme yaptı. Doğanay; “Bizler, 18 Ağustos Cumartesi günü Bolu Teşkilatlarımız olarak Büyük Kongre Delegesi 6 arkadaşımızın yanı sıra yaklaşık bin Partilimizle birlikte Ankara Kapalı Spor Salonundaki yerimizi alacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz" dedi.

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, sabah saatlerinde il binasında basın mensupları ile bir araya geldi. 81 ilde eş zamanlı olarak açıklamalar yapılırken Başkan Doğanay, 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresine 25 otobüs ve bin kişi ile katılım sağlayacaklarını söyledi.

Toplantıya, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ ve İl Yürütme Kurulu üyeleri katıldı.

Kongre ile birlikte AK Parti'nin yeni süreci tamamlayacağını aktaran Doğanay; “Adalet ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresini 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salonunda gerçekleştireceğiz.16 Nisan 2017 Halk Oylaması sonrası milletimizin onayını, 24 Haziran seçimleri ile teyidini alan ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, “yuvam, sevdam, aşkım” dediği partisine geri dönmüştür” değerlendirmesinde bulundu.

Nurettin Doğanay, siyaseti bayrak yarışı olarak gördüklerini belirterek; “6. Olağan Büyük Kongre ile Partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. 16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bizler siyaseti bir makam ve statü değil, bir görev ve sorumluluk addediyoruz. Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA BORCUMUZDUR”

‘Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizler için bir yenilenme’ diyen Doğanay; “Bizler, 18 Ağustos Cumartesi günü Bolu Teşkilatlarımız olarak Büyük Kongre Delegesi 6 arkadaşımızın yanı sıra yaklaşık bin Partilimizle birlikte Ankara Kapalı Spor Salonundaki yerimizi alacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak, Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, Milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve Güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur. Kongremizin tüm AK Parti Ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” şeklinde konuştu.