Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

"Yabancı Şahıslara Yönelik Huzur Uygulaması"Bolu ile genelinde polis ve jandarma personelinin katıldığı "Yabancı Şahıslara Yönelik Huzur Uygulaması" yapıldı.

Türkiye'de yasal kayıtlı ya da illegal bulunan yabancı uyrukluların çalıştığı (mevsimlik tarım işçisi olarak çalıştıkları tarım ve sera alanları, sanayi bölgeleri, dilencilik yaptıkları cami önleri ya da cam silmek suretiyle trafiğin tehlikeye düşürüldüğü yerler ve benzeri), sahip oldukları işletmeler, yoğun şekilde ikamet ettikleri bölgelere yönelik denetleme yapıldı.

Bolu il merkezi ile polisin sorumluluk sahası içinde bulunan ilçelerde, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, jandarma sorumluluk sahası içinde olan bölgelerde ise Jandarma Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan uygulamada, yabancı uyruklu şahısların kimlik kontrolü yapıldı.

Çevik Kuvvet, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Göç İdaresi İl Müdürlüğü ve zabıta ekiplerinin de deste verdiği uygulamaya il genelinde yaklaşık 200 polis ile 80 jandarmanın katıldığı öğrenildi.

Etiketler: