Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN PİLAV DAĞITILDI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN PİLAV DAĞITILDI


Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Cuma namazı çıkışında şehitler için pilav ve ayran dağıtıldı. Belediye önünde kurulan stantlarda vatandaşlara pilav ikram eden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Demokrasi şehitleri olarak 15 Temmuz’un özel bir yeri var. Bunları ve bütün şehitlerimizi unutmamamız lazım” dedi.

15 Temmuz şehitleri için yapılan pilav dağıtımına, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Zerrin Biçen ve Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert katıldı.

Demokrasi meydanında gerçekleştirilen programda, 15 Temmuz Şehitleri ve tüm vatan şehitleri için pilav dağıtımı yapıldı. Pilav dağıtımına camiden çıkan vatandaşların yanı sıra dışarıdan vatandaşlar akın edince, uzun kuyruklar oluştu ayrıca Başkan Yılmaz ve beraberindekiler pilav ve ayranı vatandaşlara ikram etti.

“ŞEHİTLERİMİZ SAYESİNDE BU TOPRAKLARDA YAŞIYORUZ”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,15 Temmuz şehitlerinin unutulmaması gerektiğine vurgu yaparak; “Bu coğrafya özel bir coğrafya. Biz Malazgirt savaşına beraber girmişiz Anadolu’yu yurt edinmişiz. Viyana’ya kadar gitmişiz geriye gitmişiz Polatlı’ya kadar ve bundan sonra bu coğrafyayı yurt edinmişiz. Bu hareket döneminde hep şehit vermişiz. Bu özel coğrafyada yaşamanın bedeli çok ağır. Bu bedeli hepimiz ödemişiz. Bu güne kadar olan bütün şehitlerimiz sayesinde biz bu topraklarda yaşıyoruz. Şu an hala vatan topraklarını içeride ve dışarıda koruyan insanlarımızı şehit veriyoruz” diye konuştu.

“15 TEMMUZ’UN ÖZEL BİR YERİ VAR”

Başkan Yılmaz tanka tüfeğe karşı göğsünü siper eden başka bir ülke olmadığını ifade ederek; “Birde demokrasi şehitleri olarak 15 Temmuz’un özel bir yeri var. 15 Temmuzda şehit olan şehitlerimiz var. Bunları ve bütün şehitlerimizi unutmamamız lazım. Hepimizin ailesinden bir iki göbek öte mutlaka şehit vardır. Bunun bilincinde olmamız lazım. Hepimiz de bu coğrafya da yaşıyorsak şehit adayı olduğumuz bilerek yaşamamız lazım. Onun için bu güne kadar şehit olan tüm şehitlerimizi bilhassa demokrasi şehitlerimize Allah mekânlarını cennet etsin. Şu an gazi olanlarımıza da Allah uzun ömürler versin. Şehitlerimizi geri getirme şansımız yok ama şehitlerimizin yakınları bizim emanetimizdedir. Cumhurbaşkanının talimatı ile göğsünü siper eden başka bir ülke yoktur. Çocuğu, kadını, erkeği, yaşlısı ile bir vücut olarak hem ülkedeki hainlere hem dünyanın bütün ülkelerine ders veren ve bu konuda şehit olanlara Allahtan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler: