Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

20 BİN KİŞİ BİRLİKTE İFTAR YAPTI

20 BİN KİŞİ BİRLİKTE İFTAR YAPTI
Bolu Belediyesi’nin organize ettiği iftar programında, İzzet Baysal Caddesi’ne kurulan binlerce masada 20 bin vatandaş birlikte iftar yaptı.


İftara; Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, ilçe belediye başkanları ve daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bolu’da, Bolu Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği ve adını ‘Gönül Sofrası’ verdiği iftar organizasyonu için yaklaşık 7 saat süren çalışmanın ardından caddeye, vatandaşların iftarlarını yapabilecekleri masa ve sandalyeler yerleştirildi. İftar saatinin yaklaşmasıyla 25 noktadan yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

İlahinin ardından ezanın okunmasıyla yaklaşık 20 bin kişi orucunu açtı.

Tüm Bolu halkının davetli olduğu ve 20 bin kişinin beklendiği iftar organizasyonuna katılmak için saatlerce öncesinden gelen vatandaşlar yemeklerini almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

İftar öncesi açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Öncelikle İslam alemi için bu gecenin çok büyük önemi var. Her kandili biz Bolu ile kucaklaşarak kutlamaya çalışıyoruz. Ramazan’ın son günlerine geldik. Bu gece hem şehrimizin güzel sesli hafızlarıyla hem Bolu halkıyla kucaklaşarak iftar açmak istiyoruz. Allah bu niyetimizi inşallah kabul eder. İnşallah İslam aleminin de rahat Ramazanlar yapacağı günlere bizi kavuşturur. Bolu halkına teşekkür ediyorum. Büyük bir izdiham halinde geldiler. Ben Bolu halkını her zaman takdir etmişimdir. Onlara her şey değer” dedi.

Başkan Yılmaz, iftara katılımla ilgili olarak da, “Biz 20 bin kişi üzerine çalışmıştık ama herhalde onu aşıyoruz” ifadelerini kullandı.

20 bin kişinin katıldığı iftar organizasyonu İl Müftüsü Orhan Genç’in yemek duasıyla sona erdi.

Etiketler: