Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

"Halk istikrar için AK Parti diyor"

24 Haziran Seçim Kampanyası çalışmasını 3 aşamalı şekilde ve gruplar halinde sürdüren AK Parti'de iftara kadar olan bölümde AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve çok sayıda Partili, Karamanlı ve Büyük Cami Mahallesinde seçim çalışmalarını sürdürdüler.


Seçim kampanyası için bugüne kadar gerek esnaf gerekse vatandaşlarla yaptıkları görüşmelerde Bolu Halkının tavrının istikrardan yana olduğunu söyleyen Arzu Aydın, bunun en önemli sebebinin ise AK Parti döneminde yaşanan ekonomik başarılar olduğunu belirtti.

AK Parti'nin 16 yıl önce yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele yola çıktığını ve verdiği her sözün arkasında durduğunu bildiren Aydın; “Erdemliler Hareketiyle siyasi yaşama ilk adımı atan AK Parti; yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla da 16 yıldır mücadele ediyor. Özellikle yoksullukla mücadele noktasında çok başarılı icraatlar yapıldı. Sosyal harcamaların bütçe içerisindeki oranı 2002 yılında 1.3 iken 2018 yılında bu oran 6.7'ye ulaşmış durumdadır. 2002 yılında sosyal yardımlardan faydalanan hane sayısı bir milyon iken bugün bu sayısı 3 milyon haneye kadar ulaşmıştır. Son 16 yılda AK Parti iktidarında sosyal refah anlayışını en üst seviyeye çeken uygulamalarla 2002 yılında kişi başına düşen gelir 3500 dolar iken 2018 yılında yani bugün itibariyle 11 bin dolara yaklaşmıştır. AK Parti iktidarının 2018-2020 yılları arasındaki orta vadedeki hedefleri arasında da bu rakam artarak devam edecektir. Bunun bilincinde ola halkımız da güvenin, istikrarın ve ekonomik gelişmelerin devamı için AK Parti ile devam diyorlar” dedi.

Etiketler: