Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BKÜB TOPLANTISI AİBÜ’DE YAPILDI

BKÜB TOPLANTISI AİBÜ’DE YAPILDI
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği toplantısına ev sahipliği yaptı.


Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın davetiyle; Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun,  Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın,  Kocaeli Üniversitesi Rektörü, Saadettin Hülagü ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı AİBÜ’de bir araya geldi.

Toplantı öncesi tüm konuklarına hoş geldiniz diyen Rektör Alişarlı, “Daha evvel mutat olarak yapılan toplantıları, yeniden başlatalım istedik. Yakın üniversiteler olarak tanışıklığımızı daha da artırmak ve işbirliğimizi geliştirmek, güçlü ve zayıf yönlerimizin tespiti ile sorunları ortak bir platformda çözüme kavuşturmak temel amacımız. Toplantımızı teşrif eden kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas da, yeni kurulan kalite kurulu ve çalışma standartları ile alakalı bölgesel olarak üniversitelerde toplantılar düzenlendiğini belirterek “Üniversitelerimizi iç kalite güvencesi anlamında yaptıkları çalışmaları değerlendirmek ve programların akreditasyonları üzerine yoğunlaşıyoruz. Süreçler hakkında üniversitelerimizi bilgilendiriyoruz. Bu vesile ile de değerli hocalarımızı bir araya getiren Rektörümüze çok teşekkür ediyorum” dedi

Prof. Dr. Elmas, toplantıda kalite kurulu hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirirken, konuk rektörler üniversitelerin ortak çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda ayrıca uzun süre Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Dönem Başkanlığını yürüten Prof. Dr. Muzaffer Elmas, dönem başkanlığını AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’ya oy birliği ile devretti. Toplantı vesilesi ile Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın eşi Fatma Alişarlı da rektör eşlerini ağırladı. Konuk rektör eşleri, ilimizin doğal güzelliklerinden Gölcük ve Abant tabiat parklarını gezdi.

Rektör Alişarlı toplantının ardından konuklarına iftar verdi. Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği toplantısı, hediye takdimlerinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Etiketler: