Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU BELEDİYESPOR BOLUSPOR BASKETBOL TAKIMI

BOLU BELEDİYESPOR BOLUSPOR BASKETBOL TAKIMI
TB2L Play-Off Final Grubu 8. haftasında Bolu Belediyespor Boluspor Basketbol takımı evinde Fethiye Belediye takımını 80-72 skorla mağlup ederek 4. galibiyetini elde etti. Arka arkaya 3. galibiyetini alan Boluspor’da Hakan Şanlı 15 sayı, Burak Can Dilmaç 13 sayı 6 ribaunt, Oğulcan Metehan Deniz 12 sayı 7 ribauntla galibiyeti getiren isimler oldu.

Bolu ilini Basketbol sahalarında temsil eden Bolu Belediyespor Boluspor Basketbol takımı final gurubu 8. Hafta karşılaşmasında Fethiye Belediye Takımını konuk etti. Karşılaşmaya iyi başlayan Boluspor oyun düzenini maçın sonuna kadar yansıttı ve sahadan 80 – 72 galip ayrıldı. Arka arkaya 3, toplamda 4. Galibiyetine ulaşan Bolunun Dev Adamları TBL yolunda önemli bir galibiyet almış oldu.
Karşılaşmada Boluspor’dan Hakan Şanlı 15 sayı, Burak Can Dilmaç 13 sayı 6 ribaunt, Oğulcan Metehan Deniz 12 sayı 7 ribauntla galibiyeti getiren isimler oldu.
Karşılaşmaya Boluspor Rahim Rızvanoğlu, Metehan Deniz, Burak Can Dilmaç, Samet Demirok ve Erhan Kocamış ilk beşi ile başlarken Fethiye Belediye takımı ise Enver Ekmen, Seray Yıldırım, Onur Aksoy, Cihan Deliçay ve Okan Bostancı ilk beşi ile çıktı. Karşılaşmada periyotlara göre önemli anlar ise şu şekilde yansıdı.
Karşılaşmaya çok iyi başlayan Boluspor, ilk sayısını Metehan Deniz’in elinden buldu. İlk iki dakikayı 9 – 2 Üstünlükle geçen Boluspor, yakaladığı 10-0 seriyle farkı çift hanelere çıkardı. Bu dakikalarda skorda krize giren Fethiye Belediye, hücumlardan sayı bulmakta zorlandı. Periyodun ilk beş dakikasını 19 – 4 önde geçen Bolunun Dev Adamları ilk periyodu 25-7 üstünlükle tamamlandı.
Fethiye, ikinci çeyreğe içeriden iyi ritm bularak başlasa da Boluspor, yakaladığı avantajı korumaya devam etti. İlk beş dakikayı Boluspor 29 – 18 önde geçti. Arka arkaya üç sayı çizgisinden isabet kaydeden Boluspor, farkı istediği noktaya taşıdı. Farkı 18 sayıya kadar çıkardığı periyotta farkı koruyamasa da İkinci çeyrek sonunda da Bolu’nun Dev Adamları 40-27 skorla üstünlüğü koruyarak devre arasına önde girdi.
Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle dengede başlasa da Boluspor kaptanı Arif Erhan Kocamış’ın asistleri ve önemli basketleriyle ilk beş dakika 50 – 33 Boluspor üstünlüğü ile devam etti. bu bölümde Boluspor’dan Arif Erhan Kocamış, Fethiye Belediyesinden ise Enver Ekmen 10 ar sayıyla çift hanelere yükselen ilk oyuncular oldu. Kalan bölümde boyalı alanı iyi kullanan Fethiye, kaydettiği sayılarla farkı indirdi ve Üçüncü çeyrek 56-48 Boluspor üstünlüğüyle tamamlandı.
Son çeyrekte rüzgârı arkasına alan Boluspor yakaladığı 11-2 seriyle Fethiye’ye molayı aldırdı. Bu bölümde Boluspor’dan Burak Can Dilmaç ve Hakan Şanlı çift hanelere yükselen isimler oldu. Bir kez daha hücumda krize giren Fethiye’yi krizden çıkaran isim İbrahim Ahmet Pınarer oldu. Bu dakikalarda İbrahim Ahmet Pınarer çok iyi oynamasına rağmen farkın fazla oluşu sebebiyle farkı eritmeyi başaramadı. Kalan dakikalarda hataya izin vermeyen Boluspor karşılaşmayı 80-72 skorla kazanarak 4. galibiyetini elde etti.
Karşılaşmayı Bolu’da Hakan Şanlı 15 sayı, Burak Can Dilmaç 13 sayı 6 ribaunt, Oğulcan Metehan Deniz 12 sayı 7 ribauntla galibiyetle etkili rol oynadılar. Fethiye de ise İbrahim Ahmet Pınarer 16 sayı, Enver Enis Ekmen 15 sayı 9 ribaunt, Evren Sönmezcan 12 sayı 7 ribaunt ve Ömer Tayfun Karabey 12 sayı 8 ribauntla karşılaşmayı tamamladılar.
Bolu Belediyespor Boluspor Basketbol takımı final gurubu 9.maçını Manisa deplasmanında oynayacak. Yakaladığı 3 maçlık galibiyet serisini lidere karşıda sürdürmek isteyen Dev Adamlar maçı 30 Mayıs Çarşamba günü 17:00’da oynayacak.