Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BARUŞ’TAN İTFAİYE TEŞKİLATINA TAZİYE ZİYARETİ

BARUŞ’TAN İTFAİYE TEŞKİLATINA TAZİYE ZİYARETİ
Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti ve geçtiğimiz hafta meydana gelen kazada hayatlarını kaybeden görev şehitlerinin mesai arkadaşlarına baş sağlığı diledi.


Bolu Valisi Aydın Baruş, geçtiğimiz hafta Tekke Işıklar Köyü yakınlarında meydana gelen kazada 2 şehit veren Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne taziye ziyaretinde bulundu.  Vali Baruş’a, taziye ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit’te eşlik etti.

Baruş, İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde bir araya geldiği Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Arman, İtfaiye Müdürü Mehmet Duman ve itfaiye erlerine baş sağlığı dileklerini iletti.

İtfaiye personellerine hitap eden Baruş,“Siz itfaiyeciler çok önemli bir görevi yapıyorsunuz, insan hayatı kurtararak. İnsanların canını malını kurtarmak için her gün kendinizi tehlikeye atıyorsunuz. Sadece il merkezindeki yangınlara değil,  köylerimizde meydana gelen yangınlarda, orman yangınlarında, trafik kazalarına kadar birçok olaya müdahale ediyorsunuz. Herhangi bir canlının canının tehlikeye düşmesi durumunda acil müdahale ekibi olarak koşturuyorsunuz. Allah emeklerinizi zayi etmesin. Allah yardımcınız olsun, her türlü kaza beladan korusun. Sizlere müteşekkiriz. Bolu sizlere çok şey borçlu.” dedi.

Şehit itfaiyecilerin yatakları başında dua etti

Vali Aydın Baruş, ardından İtfaiye Müdürlüğü binasına geçti. Burada idari binayı ve dinlenme odalarını dolaşan Vali Baruş, görevleri başındayken hayatlarını kaybeden vazife şehitleri Erhan Yazkan (32) ve Aykut Kabakcıoğlu’nun (22) Türk bayrağına sarılı yatakları başında dua etti.  Baruş, ardından İtfaiye Müdürlüğü’nden ayrıldı.

Etiketler: