Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İSTİFA EDECEKLER Mİ?

İSTİFA EDECEKLER Mİ?
YSK’nın 262 sayılı kararıyla, kamu görevlilerinin istifa etmesi gerekenler için son tarih, beş gün sonrası 26 Nisan saat 17.00 olarak belirlendi.

YSK kararında, TBMM’nin genel seçimlerin yenilenmesi ve seçimin 24 Haziran’da yapılmasına ilişkin kararın 20 Nisan’daki birleşimde kararlaştırıldığı ve bu kararın aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlandığı vurgulandı. YSK kararında, kamu görevlilerinden adaylık için istifa edeceklerin ve emeklilik dilekçesi vererek ayrılacak olanların en geç 26 Nisan Perşembe gününe kadar dilekçelerini kurumlarına vermeleri istendi.

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan erken seçimle ilgili Yüksek Seçim Kurulu seçim takvimini başlattı. YSK takvimine göre kamu personellerinden milletvekilliğine aday olmak isteyenlerin 26 Nisan Perşembe gününe kadar bulundukları görevden istifa etmeleri gerekiyor. YSK’nın bu takvimine göre ilimizde milletvekili adaylığı için isimleri geçen başta Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, MHP İl Başkanı Adem Evcil ve İyi Parti İl Başkanı Mehmet Aydın’ın da istifa etmeleri gerekiyor.