Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU TSO’DAN CHP’YE ZİYARET

BOLU TSO’DAN CHP’YE ZİYARET
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) yeni yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütünü ziyaret etti.

Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, BTSO Meclis Başkanı Halit Ergül, Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Bolu TSO yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

“TİCARET TOPLUMUN AYNASIDIR”

Ziyarette ilk olarak CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu konuştu. Karsu; “Bolu her şeye ve sizlere layık. İnşallah daha iyi, güzel günlere doğru yol alırız. Ticaret toplumun hayat damarlarından bir tanesidir. Zaten Yüce Mustafa Kemal Atatürk’te Ticaret toplumun aynasıdır. Ticaret toplumun ata damarlarından bir tanesidir demiştir. Sizlerde o damarlarda çalışıyorsunuz. Artık gençler bizleri aşacak, çok ileriye doğru koşacaklar. Umudumuz odur. Hepinizi selamlıyorum ve hoş geldiniz diyorum. Biz hep bir toplumun kardeşleri, çocuklarıyız. ” dedi.

“İLİMİZDE TİCARETE YÖN VEREN EN ÖNEMLİ ÇATI GRUP BOLU TSO’DUR”

Karsu’dan sonra konuşan TSO Başkanı Türker Ateş ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek; Sizlerin bizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok mutlu oldum” dedi. Ateş; “Dünyada ve Türkiye’de ticaret dinamik halde ve devamlı değişiyor. Bolu’da da bu şekilde devam etmekte. Dolayısıyla ticarete yön veren ilimizde en önemli çatı grup Bolu Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Tabi dünyada ve ülkede ticaret devam ederken rekabetler oluşuyor. Dolayısıyla ülkelerin, illerin rekabeti çok önemlidir. Ama burada da illerin rekabetinde birlikte hareket etmek, ilin kesitini alabilmek, aynı düşünceler, konular üzerine focuslanabilmek, kamuoyun oluşturabilmek veya bu masada oturan siyasi iradeler, STK’larla birlikte mümkün olacak. Bizler her fikre, görüşe açık insanlarız. Biz iş dünyasının işi aş ve ticarettir. Bizim beklentilerimiz, sorunlarımız siyasi iradeyle ortak bir kamuoyu oluşturarak çözüm noktası oluşturabilmek. Sizlerin bizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok mutlu oldum.” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİK KAYGILAR VAR”

Son olarak bir konuşmada CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu yaptı. Türkoğlu, Türk sanayisinin bu ülkede doğup yetişen sanayicilerin elinde kalmasını umut ettiğini ifade ederek; “Günümüzde dünyaya artık savaşlardan çok ekonomi ile yön veriliyor. Bugün ne yazık ki; birçok savaşın arkasında da ekonomik kaygılar, sebepler var. Bir ülke olarak gelişmiş, dünyaya kendini kanıtlamış ve yön verir durumda olmak için ekonominizin, sanayinizin, üretiminizin çok düzgün olması gerekiyor. Umut ediyorum ki; Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Mustafa Kemal Atatürk’ün sanayide yaptığı devrimlerle, ekonomik politikasıyla kök salmış ve belli bir yere kadar kamu fabrikalarının açılımıyla, arkasından özel sektörün desteklenmesiyle geliştirilmiş Türk sanayisi bu ülkede doğup bu ülkede gelişen sanayicilerin elinde kalır. Yabancı sermayelere yok pahasına verilmeden bu ülkeye hizmet etmiş sizler gibi değerli ticaret erbabı insanların elinde yine bu memlekete hizmet vermeye devam eder” şeklinde konuştu.

“SANAYİ YÖNÜNDEKİ TEŞVİKLERDEN YARARLANABİLEN BİR İL DEĞİL”

Türkoğlu, çevre illere göre Bolu’nun sanayi teşvikinden daha az yararlandığını belirterek; “Bolumuz hem Ankara’ya hem İstanbul’a yakın orta noktada kalan bir kenti fakat ne yazık ki çevre iller kadar sanayi yönündeki teşviklerden yararlanabilen bir il değil. Uzun zamandır tek partinin iktidarda olmasına rağmen Bolumuz bu nimetlerden komşu iller kadar yararlanabilmiş değil. Bu Bolu adına üzüntü verici bir olay. Burada sizlerin çok ciddi bir emeği ve gayreti olduğunu biliyoruz. Bizde Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda siyasi bir düşünce gütmeden Bolu’ya hizmet amaçlı atılacak her adıma herkesle ortak hareket etmeye hazırız. Çünkü bu Bolu’ya hizmettir diye düşünüyorum. Ama umut ediyorum bir Cumhuriyet Halk Partisi olarak 24 Haziran’da Cumhuriyet Halk Partililerin iktidarında Bolu’ya daha çok hizmet ederiz” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler: