Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

CHP’Lİ USLUER’DEN BOLU İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET

CHP’Lİ USLUER’DEN BOLU İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer bir panele katılmak için Bolu’ya geldi. Gaye Usluer, CHP Bolu İl örgütünü de ziyaret ederek İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve partililerle buluştu.

Ziyarette; CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın Toker ve çok sayıda partili bulundu.

Bolu’ya Abant İzzet Baysal Üniversitesi Edebiyat Düşünce ve İletişim Topluluğu tarafından düzenlenen “İşte, Evde, Okulda Toplumsal Yaşamda Kadın” konulu paneline katılmak için gelen Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer’in ilk durağı partisinin Bolu örgütü oldu.

“BUGÜN BİZLERİ ONURLANDIRDILAR”

Ziyarette ilk olarak konuşma yapan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bizim için çok değerli Eskişehir Milletvekilimiz ve parti meclis üyemiz Sayın Gaye Usluer hanımefendi bugün bizleri onurlandırdılar Biz şundan çok memnun oluyoruz çeşitli vesileler ile bir ile giden milletvekilimizin ilk yapması gereken örgütü ziyaret etmek, sayın milletvekilimizde bunu yaptı bizleri de mutlu etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İzzet Baysal Üniversitesi’nde bir öğrenci kulübü tarafından davet edilen Usluer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü haftası dolayısıyla bir panele katılacağını söyledi. Usluer, 2019 seçimleri ile ilgili de konuşarak; “ Biliyorsunuz bu hafta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü haftası. Bir haftadır kadın ile yatıyoruz, kadın ile kalkıyoruz. Önemli bir hafta bir farkındalık haftası. Üniversitede gençler ile yaşamın her alanında kadın hakkında konuşacağız. Gerçekten Türkiye’de kadın meselesi önemli bir mesele. Ama Türkiye’de bugün önemli meselelerin sayısı çok fazla.” dedi.

“DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİNİN, GÜÇLERİNİN DAYANIŞMASINI ÇOK ÖNEMSİYORUM”

Usluer, 2019 seçimlerinin Türkiye’de rejimin değiştirilmiş duruma geçeceği bir süreç olduğuna  vurgu yaparak; “16 yıllık AKP iktidarının getirdiği kuşatılmışlık, çiğnenmiş demokrasi, yok edilmiş hukuk, var olmayan adalet hepimizi bir kıskaç haline almış durumda. Bu anlamda sessiz çoğunluk olarak daha çok sesimizi yükseltmek, daha çok çığlık atmak ve durdurmak zorundayız. Nasıl 16 Nisan’daki referandumda tüm demokratik güçler Cumhuriyet Halk Partisinin lokomotif görevi üstlendiği süreçte bir araya geldiyse. Demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler bir araya gelerek ‘Hayır’ biz bunu istemiyoruz diyerek Hayır’da buluştularsa, bundan sonra önümüzdeki zamanında yapılan ve ya erken yapılan bir seçim sürecinde de demokrasi güçlerinin birleşmesi gerekiyor. Çünkü önümüzdeki süreç aslında salt bir genel seçim süreci değil.  Önümüzdeki seçimler Türkiye’deki rejimin bugün zaten yürütmede kaldırılmış, değiştirilmiş olan rejimin fiilen de artık değiştirilmiş duruma geçeceği bir süreç. Dolayısıyla demokratik kitle örgütlerinin, demokrasi güçlerinin bir arada olmasının dayanışmasını çok önemsiyorum.” şeklinde konuştu.

“DEMOKRASİLER SEÇİMLERİN BİLEŞENİDİR”

Yasama, Yürütme ve Yargı’nın tek elden yöneltmesini eleştiren CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer; “Demokrasi elbette ki sadece sandığın konulması ve sandıktan çıkanın ülkenin her şeyine sahip olması yani muktedir olması anlamına gelmiyor. Demokrasinin bir bileşimi seçimlerdir. Ama demokrasinin başka bileşenlerinin içerisinde eşitlik, hakça bölüşüm, dayanışma, özgürlükler en önemlisi de güçler ayrılığı vardır. Bugün Türkiye’de yönetim tarzına AKP’nin yerleştirmiş olduğu yönetim tarzına baktığımızda güçler ayrılığı yok edilmiştir. Yasama, Yürütme ve Yargı tek elden AKP genel başkanı tarafından kullanılmaktadır. Bugün ülkedeki birçok insan çaresiz ve nereye imdat diyeceğini bilemez durumdadır. Bu anlamda ben örgütümüze çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yolun kolay olmadığının bilincindeyiz ama önümüzdeki yolun Türkiye’deki tüm demokrasi sevdalılarının demokrasiye inananlarının birleşme olacağı inancıyla bundan sonraki süreci hep birlikte yöneterek; biz otoriter bir yönetim istemiyoruz, bir tek adamı sözleri ile hareket eden yargı istemiyoruz. Biz parlamenter sistemin yok edildiği tek adam tarafından yasaların konduğu, yürürlüğe geçirildiği bir sistem istemiyoruz diyoruz. Bunda sonraki hem yerel seçim sürecinde hem genel seçim sürecinde; tek adama tek adam diktasına son vermek üzere birleşeceğiz ve sandığa olan inancımızı hiç yitirmeden mutlaka sandığa gidip oy kullanarak ve sonrasında da oylarımıza sahip çıkma kaydıyla başarabileceğimize inanıyorum. Bolu’daki tüm yurttaşlarımıza sevgilerimi, saygılarımı ve önümüzdeki yolun demokrasi yolu olduğunu, önümüzdeki yolun adalet yolu olduğunu demokrasiye, yargıya, yasmaya, parlamenter sisteme sahip çıkma yolu olduğunu bir kez daha yineleyerek teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: