Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Bolu'ya iki ödül

Bolu'ya iki ödül
Belediye Başkanları Birliği’nden düzenlenen yarışmada Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ da ‘Karadeniz’in En Beğenilen İlçe Belediye Başkanı’ seçildi. Ankara’da MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törenle ödülünü alan Özbağ’ı Seben Ak Parti Kadın kolaları eşlik etti.


Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu tarafından 1500 yerel yöneticinin, kentlerinde fark yaratan, başarılı ve örnek projeleri üzerinden yapılan değerlendirme sonucu ise Bolu belediyesi dahil 23 Belediye Başkanına  Jüri Özel Ödülü verildi. Başkan Yılmaz, ödülünü Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın elinden aldı.Biz sadece bugünün değil, yarının da sorumluluğunu taşıyoruz”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a bir ödül de Belediye Başkanları Birliği’nden geldi. Yılmaz, ‘En Beğenilen Belediye Başkanları’ Ödülleri’nde ‘Karadere Projesi ve vizyoner belediyecilik anlayışı’ nedeniyle ‘Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Ankara’da MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törenle ödülünü alan Yılmaz, “Karadere Projesi ‘Yılın Su Projesi’ seçildi. 1500 projenin arasında öne çıkarak özel ödül almak çok anlamlı ve mutluluk verici. Bu tarz ödüller ne kadar doğru yolda olduğumuzu da gösteriyor. Belediyecilik millete hizmetkarlıktır, bir şehre duyduğun aşktır. Biz şehrimize değer katan projelerimizle bir dünya kenti oluşturmak için çalışıyoruz. Laf değil, proje üretiyoruz, hizmet üretiyoruz. Çünkü biz sadece bugüne karşı sorumlu değiliz. Bizler yarını imar etmenin de sorumluluğunu taşıyoruz. 2023 ve 2071 hedeflerimiz için daha çok çalışacağız” dedi.

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’ın da ‘Karadeniz’in En Beğenilen İlçe Belediye Başkanı’ ödülünü aldığı gecede Bolu iki ödülle taçlandırılmış oldu. Birliğin sosyal medya üzerinden yaptığı halk oylaması ile 7 coğrafi bölgeden seçilen 35 belediye başkanının ödüllendirildiği programda tüm şehitler için Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu, Zeytin Dalı Operasyonu’ndaki Mehmetçikler için dualar edildi.

 “Güçlü Türkiye için, Bolu halkıyla birlikte çalışmaya devam”

Jüri Özel Ödülü’ne değer görülen Başkan Yılmaz, ödülünü Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın elinden aldı. Yılmaz, yaptığı değerlendirmede gücünü ortak akıl ve dayanışmadan alan sürdürülebilir bir yerel yönetim anlayışının Türkiye’yi 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştıracağını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Belediyecilik gönülleri imar etme sanatıdır. Gönüllere ulaşırsanız her hedefe ulaşabilirsiniz. Bugün AK Parti’nin belediyecilikten gelen siyasi kültürü ve tecrübesi sayesinde Türkiye uluslararası arenada güçlü ve sözü geçen bir ülke konumunda. Milletimizin gönlüne girip, milletimizle birlikte düşünüyor, milletimizle birlikte hissediyoruz. Yerelden, yaşadığımız coğrafyadan başlayarak ortak akıl ve dayanışma duygularıyla güçlenmiş biçimde milletimize hizmet ediyoruz. İnsanlarımızın hayatını kolaylaştırmak, yaşam kalitesini arttırmak, kentlerimizi doğasıyla uyumlu, sağlıklı, sürdürülebilir birer dünya kenti yapmak için güçlü yerel yönetim ve vizyoner belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. 2023 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için, Güçlü Türkiye için, Bolu halkıyla birlikte çalışmaya, birlikte ilerlemeye devam edeceğiz. Biz birlikte güçlüyüz.”

‘Karadere Suları Projesi’ 1500 proje arasında öne çıktı

Belediye Başkanları Birliği’nin Geleneksel Başkanlar Ödül Töreni öncesinde en beğenilen belediye başkanlarını belirlemek üzere halk oylaması yapıldı. Birliğin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapılan yerel katılımlı ilk tur oylamada Büyükşehir, İl, İlçe, Büyükşehir İlçe ve Belde Belediye Başkanlığı kategorilerinden 35 yönetici ödüle layık bulundu. Türkiye genelinde düzenlenen 2. tur oylamada En Beğenilen 5 Belediye Başkanı belirlendi.

Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu tarafından 1500 yerel yöneticinin, kentlerinde fark yaratan, başarılı ve örnek projeleri üzerinden yapılan değerlendirme sonucu ise Bolu’nun aralarında bulunduğu 23 Belediye Başkanı Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. ‘Yılın Su Projesi’ seçilen Karadere Projesi, 3 bin 654 metre uzunluğunda tünelle Bolu’ya memba suyu ulaştırmayı hedefleyen özellikli bir proje olarak dikkat çekiyor. Tünel inşaatının tamamlanmasına kısa bir zaman kaldığı, çok temiz ve kaliteli sularda yaşayan mercan balıklarının bulunduğu Karadere sularının musluklardan akıtılması için geri sayımın da başladığı kaydediliyor.