Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BOLU SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN İNCİSİ”

“BOLU SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN İNCİSİ”
Abant Tabiat Parkı’nda düzenlenen Orman Ceza Hukuku Sempozyumu’na katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sempozyumun ardından DSİ tesisleri toplu temel atma törenini gerçekleştirmek için Bolu'ya geldi. Bakan Eroğlu, ilk olarak Bolu Valiliği'ni ziyaret etti. Eroğlu, daha sonra Bolu Belediye Başkanlığını ziyarette bulundu.


Valilik ziyaretinin ardından Bolu Belediyesi’ne geçen Bakan Eroğlu’nu burada Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri ve partililer tarafından karşıladı. Çiçek takdim edilen Bakan Eroğlu, daha sonra ziyaretçi defterini imzalayarak, başkanlık makamına geçti ve ardından Bolu’ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ziyarete, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Valisi Aydın Baruş,  AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, AİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları, kurum müdürleri ve AK Parti ilçe Belediye Başkanları katıldı.

Bazı temaslarda bulunmak üzere geldiği Bolu'da, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı makamında ziyaret eden Bakan Eroğlu, önemli açıklamalarda bulunarak; “Bolu’nun sadece Türkiye’nin değil; dünyanın incisi olduğunu belirtti. Eroğlu; “Biz Bolu’yu sağlık turizmi, kongre turizmi ve tabiat turizminin merkezi yapmak istiyoruz.” dedi.  Bolu’nun içme suyu ihtiyacını karşılayacak Karadere içme suyu projesiyle ilgili de konuşarak; “14 kilometrelik isale su hattıyla Karadere’den Bolu’ya ilave su temini gerçekleştiriyoruz. Artık musluklardan memba suyu akacak.” diye konuştu. Eroğlu ziyarette ayrıca, diğer yatırımlarla ilgili de bilgiler verdi.

“7 MÜJDEYLE GELDİK”

Bolu’ya sıkça geldiğini dile getiren Eroğlu, “En sık gelen bakanlardan biriyim, kısa süre önce de buradaydık. Ve geldiğimizde sayın belediye başkanımızın büyük bir projesi vardı, onunla ilgili mutabakata vardık. İnşallah bu seferde temel atma törenimiz var. Cuma namazı sonrası burada önemli bir temel atma merasimi yapacağız. 236 milyon TL’lik 5 tane tesisin temellerini atacağız. Hayırlı olsun. Ayrıca 7 tane müjdeyle geldik. Bu müjdelerle birlikte toplam müjde sayımız 57’ye ulaştı. Bunları da valilikte basınımızla paylaşmıştık.” diye konuştu.

HEDEFLENEN PLANLAMALARDAN BAHSETTİ

Bolu’yu çok sevdiğini belirten Eroğlu, Tabiatın Kalbi Bolu için hedeflenen gelecek planlamalarından da bahsederek; “Bolu sadece Türkiye’nin değil, dünyanın incisi olan bir ilimiz. Tabiat güzellikleri açısından gerçekten muhteşem bir yer. Dün gece geldim ve geceyi Abant’ta geçirdim. Sabahta güne dinç bir şekilde kalktım. Biz Bolu’yu sağlık turizmi, kongre turizmi ve tabiat turizminin merkezi yapmak istiyoruz.” dedi.

“DSİ’NİN 3 TANE ÖNEMLİ PROJESİ VAR”

Eroğlu, sözlerinin devamında, Bolu’nun Türkiye’nin en çok ormana sahip olan iller arasında yer aldığını belirterek “Bazı eksiklikler vardı. Bugün inşallah baraj ve sulama tesislerinin temellerini atacağız.  DSİ’nin 3 tane önemli projesi var. Orman’ın da 1 adet paket projesi var. Doğa koruma ve Mili Parklar Müdürlüğümüzün Yedigöller ile ilgili bir çalışması var. Bugün gerçekten bereketiyle geldik” ifadelerini kullandı.

“KARADERE’DEN BOLU’YA İLAVE SU TEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Kendisine eşlik eden bakanlık bürokratlarından uzatılan bilgi notu üzerine Eroğlu, Bolululara yeni bir müjde daha vererek; “14 kilometrelik isale su hattıyla Karadere’den Bolu’ya ilave su temini gerçekleştiriyoruz. Artık musluklardan memba suyu akacak. Bu projenin de yatırım bedeli 15 milyon TL ve yılda 8 milyon metreküp su temin edecek” şeklinde konuştu.

BOLULULARI KONGREYE ÇAĞIRDI

Bakan Eroğlu ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da AK Parti Bolu 6. Olağan İl Kongresi için 11 Mart 2017 Pazar günü Bolu’ya geleceğini hatırlatarak “Dolayısıyla bütün Boluluların dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımızı coşkuyla karşılamalarını bekliyoruz. Çünkü cumhurbaşkanımız Bolu’yu çok seviyor. Ne zaman bir konu geçse, ‘Veysel hoca Bolu için ne gerekiyorsa yap’ der.” diye konuştu.

“BOLUNUN KALKINMASINDA ELİNDEN GELENİ YAPIYOR”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da yaptığı konuşmada, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile irtibatlarının çok eskiye dayandığını söyledi. Eroğlu’nu Bolu’nun bir bakanı olarak gördüklerini kaydeden Başkan Yılmaz; “Kendisi Bolu’nun bir bakanı yok denildiğinde ben varım diye Bolu’ya sahip çıkan birisidir. Sadece kendisi de değil bütün icracı genel müdürleri ile her seferinde Bolu’ya geliyor ve Bolu için ne yapılması gerekiyorsa yapıyor. Biz Bolu’da Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğümüz ile iç içe çalışıyoruz. Ayrıca Bolu’da yaptığımız hemen hemen bütün çalışmaları da DSİ Genel Müdürlüğümüz ile yapıyoruz. Biz Sayın Bakanımız Bolu’ya geldiği zaman onur, şeref duyuyoruz ve acaba bu sefer Bolu’ya ne yapacak diye merak etmiyoruz. Çünkü kendisi zaten Bolu’nun kalkınmasında, Bolu’nun turizm, spor, sağlık ve üniversite kenti olması yolunda elinden geleni yapıyor.” şeklinde konuştu. Yılmaz ayrıca,  Bakan Eroğlu’na Bolu’ya müjdeli haberlerle gelmesi nedeniyle şahsı, ekibi ve Bolular adına teşekkürlerini sundu.

“BEN SAĞLIĞIMI BOLU’NUN DOĞAL ÜRÜNLERİNE BORÇLUYUM”

Gerçekleşen ziyarette ayrıca, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na BOLMEK ahşap atölyesinde yapılan ve üzerinde Bismillâhirrahmanirrahim yazılı oyma hat tablosu, yöresel ürünler sepeti, 4 mevsim Bolu belgeselleri ve Bolu türküleri CD’si de hediye edilerek,  Bolu’ya özgü dağ fındığı da ikram edildi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın uzattığı tabağı alan ve fındığın tadına bakan Eroğlu, “Ben sağlığımı Bolu’nun doğal ürünlerine borçluyum” cevabı vererek, basın mensuplarına fındık ikramında bulundu.

 

 

Etiketler: