Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MEVLANA ORTAOKULU ÇOK RENKLİ

MEVLANA ORTAOKULU ÇOK RENKLİ


Sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı farklı ve özgün çalışmalarla adından söz ettiren Mevlana Ortaokulu, hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Geleceğin neslini yetiştirmek için eğitim imkanlarını artıran Mevlana Ortaokulu, Bolu’nun saygın esnaflarından emekli öğretmen İffet Yaşin’in desteğiyle tam donanımlı Fen laboratuvarına kavuştu.

FEN LABORATUVARI VE SAĞLIK ODASI AÇILDI

Mevlana Ortaokulu’nda organize edilen programa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Demirkol, Emekli Öğretmen İffet Afşin, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Mevlana Ortaokulu Müdürü Burçin Yetiş, teşekkür konuşmasında “Hiçbir masraftan kaçınmadan Fen laboratuvarımızın düzenlenmesini sağlayan İffet Yaşin hanımefendiye ve çalışmaları titizlikle takip eden oğulları Altuğ Yaşin beye bu eseri okulumuza kazandırdıkları için şükranlarımı sunarım. Yine aynı şekilde okulumuzda önemli bir eksiklik olan sağlık odası, okul aile birliği başkanımız Tuğba Yıldırım aracılığıyla Doktor Müfide Bozkürk’ün bağışlarıyla donatıldı. Artık kaza ve yaralanma durumlarında ilk yardım müdahalesi bu alanda gerçekleştirilecek. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Emekli Öğretmen İffet Yaşin, düşüncelerini paylaşırken hem kendisi duygulandı hem de davetlileri duygulandırdı.  “Ben emekli öğretmenim, eşimle beraber bu sınıfın yaptırılmasıyla öğrencilerimize böyle bir fırsat oluşturduysak ne mutlu bana, bize. Sınıfın yaptırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Bugün güzel bir etkinlik için beraberiz. Mevlana Ortaokulu’nu yaptığı çalışmalardan dolayı hep takdir ediyoruz. Devamlı olarak eğitim öğretim başarıları ve sosyal faaliyetleriyle adından söz ettiriyor. Bu laboratuvarın açılışında bizlere katkı sunan değerli İffet Yaşin hanımefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yine sağlık odasının açılışında çalışmalarını esirgemeyen okul aile birliği başkanımıza teşekkür ediyorum. Okullarımızı bizler tabi inşa ediyoruz. Şu anda 27 okulumuzun yapım çalışmaları devam ediyor. Okullarımız yapıldıktan sonra sosyal donatı alanlarının zenginleştirilmesi konusu çok önemli bu çalışmalara belki milli eğitim olarak yetişemiyoruz. Bu nedenle hayırseverlerimizin katkılarıyla çok daha güçlü oluyoruz. Öğrencilerimizi çok daha güzel eğitmiş oluyoruz. Hayırseverlerimize katkılarından dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının akabinde Fen laboratuvarı ve sağlık odasının açılışları yapıldı. Tam donatımlı laboratuvar ve sağlık odası günümüz gereksinimlerini her anlamda karşılayan görüntüsüyle davetlilerin beğenisini kazandı.

KANSERE DUR DİYORUZ
4 Şubat Dünya Kanser günü etkinlikleri kapsamında Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi ve Mevlana Ortaokulu iş birliğiyle hazırlanan “Kansere Dur Diyoruz” etkinliği yapıldı. Okul bahçesinde düzenlenen renkli etkinlikte öğrenciler, pankartlarla sağlıklı yaşam mesajları verdi. Sağlıklı yaşam ve kanserden korunmak için alınması gereken önlemleri davetlilerle paylaştı. Öğrenciler, kansere dur demek için hazırlan afişe renkli boyalarla el bastı.

İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, yaptığı konuşmasında “ Bu organizasyon nedeniyle Milli Eğitim Müdürümüze ve okul müdürümüze teşekkür ediyorum. Kıymetli başkanımız, her konuda olduğu gibi bu konuda da yanımızda. Böyle bir organizasyona katkı sağladıkları için ekibime de teşekkür ediyorum. Benim bu okula ikinci gelişim, gerçekten insan ailesindeymiş gibi hissediyor. İnşallah, bu vesileyle kardeşlerimiz kanser tarama merkezlerimize ailelerini gönderirler.” dedi.

4 Şubat dünya Kanser Günü etkinlikleri öğrencilerin balon uçurmasıyla son buldu. 

 

Etiketler: