Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AYDIN, BİRLİKTE MÜCADELE ETMEYE DAVET ETTİ

AYDIN, BİRLİKTE MÜCADELE ETMEYE DAVET ETTİ
İyi Parti Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın 4 Şubat Dünya Kanser Günü sebebiyle kanser hastalığının yaşam kalitesini düşürdüğüne dikkat çekti.

 Aydın; “Büyük ekonomik ve sosyal sorunlara yol açan “kanser hastalığı” bugün gerek ülkemizde gerekse dünyada en önemli halk sağlığı sorunlarından biridir” dedi.

Aydın; “Her yıl ortalama 14 milyon insanın kansere yakalandığını vurgulayan açıklamasında;

Boluluları çağın illetine karşı uyanık olmaya ve hep birlikte mücadele etmeye çağırdı.        

En önemli halk sağlığı sorunu olduğunu ifade eden Aydın; “Milyonlarca insanın yaşam süresini ve yaşam kalitesini olumsuz etkilediği gibi, büyük ekonomik ve sosyal sorunlara yol açan “kanser hastalığı” bugün gerek ülkemizde gerekse dünyada en önemli halk sağlığı sorunlarından biridir.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her yıl ortalama 14 milyon insan kansere yakalanmakta olup, tıp alanında sağlanan bütün ilerlemelere rağmen bu ortalama her geçen yıl artmaktadır.

Gerek kişisel gerekse toplumsal düzeyde onarılamaz maddi ve manevi yıkımlara yol açan bu illetle mücadele etmek sadece bireylerin ve sağlık kurumlarının değil, siyasi ve toplumsal bütün kesimlerin görevidir.

4 Şubat Dünya Kanser Günü vesilesiyle Bolu İyi Parti İl Başkanlığı olarak biz de genelde Türkiye kamuoyunu, özelde Bolulu hemşerilerimizi, bireylerin hücreleriyle birlikte bizzat toplumun hücrelerini de yıkıma uğratan bu çağın illetine karşı uyanık olmaya ve hep birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler: