Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÖZCAN’DA İNCE’NİN YANINDA

ÖZCAN’DA İNCE’NİN YANINDA
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 3-4 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan CHP 36. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına genel başkan adayı olarak çıktı. İnce’nin en büyük destekçisi ise geçtiğimiz kurultayda olduğu gibi yine Bolu Milletvekili Tanju Özcan oldu.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, 3-4 Şubat tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan CHP 36. Genel Kurultayı’nda Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile beraber hareket ediyor. İnce’nin adaylık açıklamasını basın mensuplarıyla birlikte toplantı salonunda dinleyen Özcan,  imza toplayan milletvekilleri arasında yer alıyor.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce, “Kurultay delegeleri sadece Cumhuriyet Halk Partisi kurultay delegeleri değil, Cumhuriyetin delegeleridir. Bu kurultay Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve diğer adayların yarışması değildir. Bu kurultay geleceğimizi yeniden kazanma kurultayıdır. Bu kurultayın sonuçları Türkiye'nin demokrasisiyle, ekonomisiyle, eğitimiyle, gelişmesiyle, tarımıyla, kalkınmasıyla, sanayisiyle yakından ve doğrudan ilgilidir" dedi.

İnce aday olduğunu şu sözlerle açıkladı; “Halkına güvenen bir Cumhuriyet Halk Partisi, halkının güvendiği bir Cumhuriyet Halk Partisi'dir amacım. Hesap vermesi gerekenler karşısında savunma yapmak Cumhuriyet Halk Partisi'nin işi değildir. Doğruları söylemek için doğru zamana ve cesur yüreklere ihtiyaç vardır. Umutları canlandırmaya, yeşertmeye, tazelemeye, kardeşlik köprüleri kurmaya, atılımlar yapmaya ihtiyacımız vardır. 36. Olağan Kurultayımızda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na adayım. 'Adayım' diyorum çünkü Cumhuriyet Halk Partisi'nde Genel Başkanlığı'na aday olunmaz, aday gösterilir. Benim de elimde yeterli sayıda imza olduğu için aday adayı değilim, 'aday gösterildim' diyorum, imza toplamaya da devam ediyorum.”

İnce'nin basın toplantısına kalabalık gazeteci topluluğu yanında TBMM İdare Amiri ve Çanakkale milletvekili Bülent Öz, Bolu milletvekili Tanju Özcan, İstanbul milletvekili Yakup Akkaya, Giresun milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu ve Balıkesir milletvekili Namık Havutça da takip etti.

Etiketler: