Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Velioğlu açıklamasında, “Zor şartlar altında çalışıyor olsak da bizler mesleğimizi severek yapıyoruz. Gazetecilik bir aşk işidir. Bu mesleğe sevdalı olmayan hiç kimsenin sürdüremeyeceği bir iştir. Bu yüzden hangi koşullar altında olursa olsun değeri meslektaşlarımız işini özenle sürdürüyorlar” dedi.

Bolu Gazeteciler Cemiyet Başkanı Bülent Velioğlu, “Gazeteciler toplumun aynasıdır. Özgür olmayan basın toplumun değerlerinin yansıtamaz. Gazetecilerin bağımsızlığı, halkın gerçekleri öğrenme hakkının teminatıdır. Yıllar içinde oluşan gazetecilik mesleğinin etik değerleri, toplumun bilgi edinme hakkını oluşturmuştur. Gazeteciler hür olmadıkça toplum da hür olamaz” dedi.

 

“BİRÇOK MESLEKTAŞIMIZ, BU ANLAMLI GÜNÜ KUTLAYAMIYOR”

BGC Başkanı Velioğlu, “Maalesef, her yıl bayram havasında kutlamamız gereken 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yine buruk bir şekilde kutluyoruz. Bugün birçok meslektaşımız, bu anlamlı günü kutlayamıyor. İşsiz kalan ve sadece gazetecilik faaliyetleri yüzünden hapse atılmış, bu nedenle mesleğini yapamaz hale gelmiş meslektaşlarımızı sıkıntılarının bir an önce sona ermesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“HİÇ KİMSENİN SÜRDÜREMEYECEĞİ BİR İŞTİR”

Gazeteciliği sevmeyenlerin bu mesleği yapmayacağını belirten Velioğlu, “Zor şartlar altında çalışıyor olsak da bizler mesleğimizi severek yapıyoruz. Gazetecilik bir aşk işidir. Bu mesleğe sevdalı olmayan hiç kimsenin sürdüremeyeceği bir iştir. Bu yüzden hangi koşullar altında olursa olsun değeri meslektaşlarımız işini özenle sürdürüyorlar. Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak bütün meslektaşlarımızın hak ve çalışma koşullarına ilişkin her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini isteriz” dedi.

 

“ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ”

Hayatlarını kaybeden meslektaşlarını da unutmayan Velioğlu, “Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Bolu Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı ve değerli üyemiz Raif Yavuz başta olmak üzere ebediyete uğurladığımız değerli büyüklerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Her ne şartta her zorluğa rağmen gazetecilikten vazgeçmeyen, bazı nedenlerle çalışamayan ama meslek onurunu koruyan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” diye konuştu.

Etiketler: